Pytón zožral psa priviazaného k búde! Zostala z neho len retiazka...

Zdieľať
Cambodia Snake Marriage
Male pythons Krong Pich, top, and female python Chamroeun, bottom, lie in a cage after their wedding ceremony at Svay Rolum village, Kandal province, about 20 kilometers (12 miles) south of Phnom Penh, Cambodia, Monday, Jan. 3, 2011. Hundreds of Cambodian Monday organized the weird wedding ceremony to a pair of what they believed a magic pythons to ask for prosperity and safety. (AP Photo/Heng Sinith)

Majiteľka našla ráno namiesto svojho kríženca čivavy a maltézskeho psíka v búde dvaapolmetrového hada s plným bruchom a retiazkou trčiacou z papule.

Približne dvaapolmetrový pytón diamantový (Morelia spilota) zožral malého psa, ktorý bol na noc priviazaný k svojej búde. Stalo sa tak v noci zo stredy na štvrtok v obci Caniaba v austrálskom štáte Nový Južný Wales.

Majiteľka kríženca čivavy a maltézskeho psíka ho chcela vo štvrtok ráno pustiť, namiesto toho však v búde našla hada s plným bruchom a retiazkou trčiacou z papule. Žena následne zavolala dobrovoľníkov Wildlife Information Rescue and Education Service (WIRES), ktorí po príchode na miesto najprv odrezali reťaz od búdy a počkali 24 hodín, či pytón zvyšok reťaze vyvráti. Keď sa tak nestalo, vzali ho Currumbin Wildlife Sanctuary, kde ho vyšetria a prípadne mu reťaz vyberú z tela chirurgicky.

„Majiteľka psa si uvedomila, že spravila hroznú chybu. Nemyslela na možnosť, že by jej psa mohol zožrať had. Je to len druhý takýto prípad, s ktorým sme sa za viac než desať rokov stretli. Zvyčajne to končí naopak, že pes zabije hada,“ uviedla Sue Ulyatt z WIRES.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom