Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fotografa uhryzla jedovatá čierna mamba. Napriek tomu svoje fotenie dokončil a výsledok je krásny

Snake photographer bitten got shot mark laita 8 59ce0b03edd34__880 1.jpg
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
petapixel.com
reklama:
reklama:

Hady sú zvláštne zvieratá. Niektorí z nás sa ich boja, niektorí ich obdivujú. Fotograf Mark Laita sa rozhodol zachytiť krásu týchto tvorov a vytvoriť knihu s názvom Serpetine. Pri fotení však musel čeliť poriadne nebezpečnej situácii.

Kniha, ktorú fotograf vytvoril, je zbierkou krásny hadov v rôznych pozíciach na čiernom pozadí, vďaka ktorému vynikne ich úžasne sfarbenie. „Mojou túžbou bolo objavovať farby, tvary a pohyby hadov,“ povedal fotograf.

Jedným z hadov, ktorých do svojej knihy fotil, je smrteľne jedovatá čierna mamba žijúca v Afrike. Hoci si počas fotenia dával fotograf veľký pozor, čierna mamba patrí k veľmi agresívnym hadom a na fotografa zaútočila.

Z nohy sa mu okamžite začala valiť krv a napriek tomu, že had nemal odstránené jedové vačky a mohol byť extrémne jedovatý, fotograf nešiel do nemocnice. Hoci mu odborníci odporúčali, aby tak urobil, rozhodol sa ísť proti ich radám. A mal šťastie. Išlo totiž o uhryznutie, pri ktorom sa had rozhodol nevpustiť do rany jed. A to zachránilo fotografovi život.

Napriek tomu ho uhryznutie poriadne bolelo a celú noc si vytrpel. Ide však o veľmi ojedinelý prípad, pretože jed čiernej mamby je smrteľný a dostať včas protijed je otázkou života a smrti.

Pozrite sa, aké krásne fotky hadov fotograf nafotil:

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 6. októbra 2017Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: