Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Raj pre knihomoľov! Toto je 6 najúžasnejších kníhkupectiev na svete

Hftzfj.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.all-that-is-interesting.com
reklama:
reklama:

Kníhkupectvo je miesto, kde si nerušene človek dokáže vychutnať príbehy a informácie z rôznych kníh a neskôr má možnosť si ich zakúpiť.  Niektoré slávne kníhkupectvá sú bývalé stredoveké katedrály alebo prestavané palácové divadlá. Pozrite si šesť najúžasnejších z celého sveta, ktorým milovníci kníh prejavujú nesmiernu úctu a obdiv.

Selexyz (Maastricht, Holandsko)

Pôvodne je to dominikánsky kostol z 13. storočia prerobený na kníhkupectvo. Dnes si tu môžete vychutnať kávu a v pohodlí sa poobzerať po nejakom úžasnom diele.

Selexyz dominicanen maastricht the netherlands.jpeg
all-that-is-interesting.comFoto: all-that-is-interesting.com

 Baldwin’s Book Barn (Pennsylvania)

Ohromujúca päťpodlažná budova v rustikálnom štýle.  Kúpila ho rodina Baldwinovcov v roku 1946 a vytvorila z nej toto famózne kníhkupectvo. Zamestnanci vítajú všetkých návštevníkov, aby svoj čas strávili čítaním a prieskumom niektorých z 300 000 použitých a starožitných kníh, ktoré tu ponúkajú.

Baldwin’s book barn west chester pa1.jpeg
all-that-is-interesting.comFoto: all-that-is-interesting.com

Bartove kníhkupectvo (Ojai, Kalifornia)

Je to najväčšie „otvorené“ kníhkupectvo na svete. Nie je totiž v žiadnom dome ani v katedrále, ale vonku pod holým nebom. Obsahuje zbierku blížiacu sa k jednému miliónu kníh. Tento obchod sa rozhodol pracovať na systéme cti, ktorý umožňuje zákazníkom jednoducho si vybrať, čo ich zaujíma a nechať ich  zaplatiť podľa svojej vlastnej vôle.

Bart’s book’s ojai california.jpeg
all-that-is-interesting.comFoto: all-that-is-interesting.com

Jimbocho Neighborhood (Tokio, Japonsko)

Tokio sa môže pochváliť viac kníhkupectvami, než akékoľvek iné mesto v Japonsku. Toto kníhkupectvo použitých kníh nemalo ľahký štart. Po požiari v roku 1913 bola naskladnená čerstvá úroda nakladateľstiev, čo bol raj pre spisovateľov a umelcov z celého Japonska. Väčšina z týchto kníh nie sú písané striktne v japončine, sú tam početné obchody, ktoré sa špecializujú na zahraničné tituly, najmä v angličtine, ktoré sú cenovo pomerne lacné.

The jimbocho neighborhood tokyo japan.jpeg
all-that-is-interesting.comFoto: all-that-is-interesting.com

El Ateneo Grand Splendid (Buenos Aires, Argentina)

Sídli v nádhernej budove bývalého divadla postaveného na začiatku 20. storočia. Budova, ktorá fungovala ako divadlo, kino a tanečná sála, bola kvôli zlej ekonomickej situácii v roku 1991 zatvorená. Od jej zničenia ju zachránila firma Ilhsa Group, ktorá bývalé divadlo zrekonštruovala a zmenila ho na veľkolepé a magické kníhkupectvo. V popoludňajších hodinách hrá živý pianista a vďaka výbornej akustike, je možné počuť jeho hudbu v celom obchode.

El ateneo grand splendid buenos aires argentina.jpg
all-that-is-interesting.comFoto: all-that-is-interesting.com

Trinity knižnica (Dublin, Írsko)

Je to síce knižnica a nie kníhkupectvo, ale stojí za pozretie. Stará knižnica Trinity College je domovom pre niektoré z najstarších kníh v Írsku. Ich staroveké stránky sú príliš chúlostivé na dotyk. Knižnica tiež ponúka návštevníkom príležitosť prezrieť si jeden z najväčších pokladov v Írsku (a jeden z najznámejších stredovekých rukopisov) Book of Kells, ktorého dátum vytvorenia ostáva doteraz záhadou.

Trinity library dublin ireland.jpg
all-that-is-interesting.comFoto: all-that-is-interesting.com

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 19. novembra 2015Zdroj all-that-is-interesting.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: