Rap, ktorý vás naučí zachrániť život! Poučné video, ktoré by mali vidieť všetci!

Zdieľať
Befunky collage 4.jpg

Človek nevie, kedy sa dostane do situácie, v ktorej pôjde o život. Možno nie jemu samému, ale od neho bude závisieť život druhých. 

Práve v takýchto situáciách si treba zachovať chladnú hlavu, aj keď sa to možno zdá byť nemožné. Nemôžme čakať, treba zavolať záchranku a zatiaľ, čo sa stihne dostaviť na miesto, je potrebné dať zranenému prvú pomoc.

Pristroj.jpg

Niektorí ľudia ju však buď neovládajú alebo nemajú odvahu ju vykonať cudziemu človeku. Treba však vtedy zabudnúť na všetky zábrany, ide predsa o ľudský život. Túto problematiku sa pokúsili priblížiť aj herec Michal Kubovčík spolu s raperom Separom.

Separ2.jpg

Dvojica vytvorila naozaj poučné video s názvom KPR (kardiopulmonálna resuscitácia). Okrem nich vystupuje na začiatku videa aj primár detského ARO oddelenia Mudr. Jozef Köppl, ktorý prizvukuje, že všetky prístroje na resuscitáciu sú zbytočné, ak nie je človeku poskytnutá okamžite na mieste prvá pomoc.

Miso separ.jpg

Vidieť tu môžeme aj záchranára Mgr. Františka Majerského, ktorý vraví: „Ľudia sa nás pýtajú, kde ste boli doteraz? A ja sa ich pýtam, vy ste čo robili doteraz?“ Lekár záchrannej služby Mudr. Viliam Dobiáš varuje: „Ak nezačnete oživovať okamžite, prežije jeden z desiatich. Ale prežiť môže až osem z desiatich, keď začnete okamžite KPR.“ 

Pomoc.jpg

Tieto a ďalšie poučné rady a postup ako správne podať KPR nájdete v nasledujúcom videu. Nech vám nie je ľudský život ľahostajný. Možno raz budete takúto pomoc potrebovať práve vy. Zdieľajte video a pomôžte tým aj ostatným naučiť sa podať prvú pomoc.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom