Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rap, ktorý vás naučí zachrániť život! Poučné video, ktoré by mali vidieť všetci!

Befunky collage 4.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Človek nevie, kedy sa dostane do situácie, v ktorej pôjde o život. Možno nie jemu samému, ale od neho bude závisieť život druhých. 

Práve v takýchto situáciách si treba zachovať chladnú hlavu, aj keď sa to možno zdá byť nemožné. Nemôžme čakať, treba zavolať záchranku a zatiaľ, čo sa stihne dostaviť na miesto, je potrebné dať zranenému prvú pomoc.

Pristroj.jpg
Foto: www.imgur.com

Niektorí ľudia ju však buď neovládajú alebo nemajú odvahu ju vykonať cudziemu človeku. Treba však vtedy zabudnúť na všetky zábrany, ide predsa o ľudský život. Túto problematiku sa pokúsili priblížiť aj herec Michal Kubovčík spolu s raperom Separom.

Separ2.jpg
Foto: www.imgur.com

Dvojica vytvorila naozaj poučné video s názvom KPR (kardiopulmonálna resuscitácia). Okrem nich vystupuje na začiatku videa aj primár detského ARO oddelenia Mudr. Jozef Köppl, ktorý prizvukuje, že všetky prístroje na resuscitáciu sú zbytočné, ak nie je človeku poskytnutá okamžite na mieste prvá pomoc.

Miso separ.jpg
Foto: www.imgur.com

Vidieť tu môžeme aj záchranára Mgr. Františka Majerského, ktorý vraví: „Ľudia sa nás pýtajú, kde ste boli doteraz? A ja sa ich pýtam, vy ste čo robili doteraz?“ Lekár záchrannej služby Mudr. Viliam Dobiáš varuje: „Ak nezačnete oživovať okamžite, prežije jeden z desiatich. Ale prežiť môže až osem z desiatich, keď začnete okamžite KPR.“ 

Pomoc.jpg
www.youtube.com

Tieto a ďalšie poučné rady a postup ako správne podať KPR nájdete v nasledujúcom videu. Nech vám nie je ľudský život ľahostajný. Možno raz budete takúto pomoc potrebovať práve vy. Zdieľajte video a pomôžte tým aj ostatným naučiť sa podať prvú pomoc.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 5. septembra 2018Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: