Red Mist - Zvrátená epizóda Spongeboba, ktorej originál nikde len tak neuvidíte

Zdieľať

Spongebob Squarepants je najmä v zahraničí populárny seriál pre deti aj dospelých. Existuje však desivá epizóda Spongeboba, ktorá ukazuje samovraždu postavy Squidward a reálne fotky mŕtvych chlapcov.

Epizódu s názvom Red Mist, Červená hmla, vytvoril škótsky vrah a animátor Andrew Skinner. Dvaja chlapci, ktorých zabil, sa objavili aj v originále tejto epizódy, ktorá bola doručená do štúdia, kde sa vyrábal Spongebob Squarepants.

Zvrátený diel tohto seriálu sa točí okolo postavy s menom Squidward Tentacles. Squidward sa pripravuje na klarinetový koncert, no vždy jeho nácvik niekto preruší. Na dvere mu zaklope aj obchodník, ktorý ho varuje pred červenou hmlou.

Maxresdefault 10.jpg
https://knowyourmeme.com/memes/squidwards-suicide

Epizóda je plná zvukov, efektov a prestrihov, ktoré ju robia naozaj desivou a nepríjemnou na pozeranie. Squidward sa nakoniec objaví v koncertnej sále, kde má vystúpiť. Jeho vystúpenie mu však nevyšlo, publikum mu vynadalo a odišlo z jeho koncertu.

Každú z postáv ako keby posadla červená hmla, môžeme to vidieť podľa ich červených očí. Squidward je po skončení koncertu v depresii. Na konci epizódy, ktorá je dostupná na Youtubem vytiahne zbraň a zastrelí sa. Tam však celý príbeh nekončí.

Squidward sa v originálnej epizóde objavil po jeho samovražde v lese s dierou v čeľusti a s okom visiacim z jamky. Tam sa stretne opäť s obchodníkom, ktorý ho varoval pred červenou hmlou.

Obchodník chce od Squidwarda 3 doláre a 50 centov. Squidward mu ich odmietne dať. Obchodník odzipsuje svoj kostým a stane sa z neho Lochnesská príšera, ktorá si vypýta už len 2 doláre a 50 centov. Lakomý Squidward opäť povie nie a príšeru vysmeje.

Epizóda sa skončí tým, že Lochnesské monštrum nahnevane odpláva a povie, že sa raz Squidwardovi pomstí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom