Separ nie je jediný. Ďalší slovenský raper priznal boj so zákernou rakovinou!

Zdieľať
Raper Franto priznal boj s ťažkou chorobou
Raper Franto (vľavo) priznal boj s ťažkou chorobou Foto: www.facebook.com..

Tohtoročné Vianoce nepoznačila len korona, ale aj šokujúce priznania slovenských raperov. Potom, ako exmanžel speváčky Tiny a jeden z najpopulárnejších interpretov na Slovensku priznal boj so zákernou chorobou, vyšiel na svetlo sveta ďalší raper a priznal, že mu diagnostikovali rakovinu. Svoj súboj s krutou diagnózou chce však vyhrať za každú cenu.

Franto bol donedávna známy na našej rap scéne ako P.A.T, teda Pouličný autor tónov. Po zmene mena plánoval nové veci vo svojej kariére, to však zabrzdilo oznámenie lekárov. Iba deň potom, ako šokoval celý hudobný svet Separ, tak vyšiel s pravdou von aj on. „Strašne veľa ľudí mi napísalo a veľa z vás sa pýtalo, čo mi je. Niektorí to hneď odsúdili na koronu, čo cením. Pravda je však, že v piatok mi našli nádor a dnes ho vyoperovali. Až teraz po operácii vedia zistiť, či nemám niekde metastázy, tak dúfam, že nie. Tak už viete, prečo som tu a nemusíte si niektorí vymýšľať a domýšľať. Ďakujem všetkým, čo mi napísali, všetko som videl. Ja sa vrátim!“ napísal na sociálnu sieť. V jeho prípade ide o rakovinu lymfatických uzlín. Raper sa tak rozhodol na istý čas odmlčať aj z Instagramu, aby sa mohol venovať náročnej liečbe.

Tú ma jeho kolega Separ už za sebou, a ako priznal, čaká už len na jeden výsledok z CT vyšetrenia, aby mu potvrdili, že zákernú rakovinu porazil. Práve on inšpiroval a zároveň pomohol Frantovi pri jeho boji. Opísal mi všetko, dokonca trafil aj to, ako sa budem po operácii cítiť. Ťažko sa mi počúvalo, čím všetkým si prešiel a že pravdepodobne to čaká aj mňa. Ale keď vidím, že to dal na pána, tak ak ma to čaká, to dám aj ja,“dodal raper. Separ prehovoril iba týždeň pred Vianocami a viacerých jeho slová šokovali, nikto totiž netušil, s čím v súkromí bojuje. „Posledné tri mesiace som strávil na chemoterapii.. Áno.. Rakovina… Chemoterapia a jej následky sú najväčšie peklo, čo som kedy zažil. Netušil som, v jak hroznom fyzickom stave sa vie človek ocitnúť. Deň pred odchodom na liečbu som naučil Aničku bicyklovať. Bol to super pocit. Aspoň na chvíľu, keďže som mal plnú hlavu toho, čo bude. Jeden nádor mi vybrali, no CT vyšetrenie odhalilo, že to hovado sa už stihlo rozrásť do iných časťí tela. Deti som nevidel 2,5 mesiaca, keďže moja imunita v tejto covid diskotéke bola riziková. Keď sme sa videli prvýkrát, bolo to jak ohňostroj emócií.. UAU.. Milujem,“ napísal svojim fanúšikom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom