Šikanovanie detí? Zlý Zajo sa rozhodol reagovať a výsledok jeho činu je úžasný

Zdieľať
Https://www.youtube.com/watch?v=_H3gciFNaNM

So šikanovaním sa ako dieťa stretol pravdepodobne každý, či už ako agresor, obeť alebo len svedok. Takéto duševné, no mnohokrát aj fyzické týranie tu bolo odjakživa a pretrváva aj do dnešných dní. Tento fakt však nemení nič na tom, že šikanovanie je nanajvýš nesprávne a malo by sa vo veľkej miere riešiť. Tohto sa chopil aj slovenský Youtuber Zlý Zajo, ktorý je známy predovšetkým vďaka svojim reakčným videám, v ktorých sa okrem vtipných tém venuje aj tým vážnym, ako napríklad aj teraz.

Prednedávnom sa k Zlému Zajovi dostalo video českého chlapca, ktorý aj so svojimi kamarátmi prenasledoval mladšieho spolužiaka a šikanoval ho. Okrem posmeškov z toho, že nemá telefón a peniaze, urážali aj jeho mamu. Zlý Zajo svojím videom, plným trefných poznámok na adresu mladých tyranov, dokázal niečo neskutočné. Jeho reakcia zalarmovala širokú verejnosť a objavila sa aj v televíznom spravodajstve. Okrem vlny hejtu na kanále chlapca, ktorý bol autorom videa, sa pobúrení diváci rozhodli podať sťažnosť na školu, ktorú tyran navštevoval.

Riaditeľ školy začal celú situáciu aktívne riešiť, nezabudol ani na návštevu polície a spoločné stretnutie s rodičmi tyrana, ale aj šikanovaného druháčika.

Po spomínanej vlne hejtu si tyran uvedomil svoju chybu a dokonca napísal aj súkromnú správu samotného Zlému Zajovi. Tvrdí, že si uvedomil nesprávnosť svojho konania a následne natočil aj video, v ktorom sa ospravedlnil jednak šikanovanému chlapcovi, ale aj všetkým divákom. Pôvodné video Zlý Zajo bohužiaľ odstránil.

Veríme, že tento prípad školského šikanovanie, ktorý je bohužiaľ len jeden z mnohých, otvoril oči veľa ľuďom. Nemáme na mysli len tých, ktorí ubližujú, ale aj tých, ktorí sú svedkami takéhoto konania. Pokojne môžete byť nabudúce obeťou vy alebo vaše dieťa, preto sa netreba báť ozvať a poukázať na to, čo je nesprávne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom