Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

SKONČIL! Kritizovaný moderátor RTVS sa dlho neohrial. Politikov si podá nová tvár

Jozef Hajko
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Dlho sa na poste moderátora neohrial. Reč je o Jozefovi Hajkovi, ktorý na RTVS rok viedol reláciu O 5 minút 12. Práve on nahradil v diskusnej relácii Martina Strižinca, ktorý sa rozhodol na vlasntú žiadosť skončiť. Hneď na začiatku čelil kritike za nie práve profesionálne vystupovanie a jeho moderovanie bolo podrobení obrovskej kritike. Potom sa však začal z relácie na reláciu zlepšovať, no verejnoprávna televízia pristúpila k nečakanému, no podľa viacerých divákov správnemu kroku. Vymenili ho!

Novou tvárou diskusnej relácie bude od septembra, kedy sa O 15 minút 12 vracia na obrazovky Marek Makara. Ten pôsobil doteraz ako redaktor spravodajstva. To, že s Hajkom neboli úplne spokojní, priznal nepriamo aj samotný generálny riaditeľ televízie. Keď sa totiž pozreli na uplynulú sezónu zrejme zistili, že Hajko nie je to pravé orechové a pristúpili k zmene. „Po jej vyhodnotení sme sa spoločne rozhodli využívať jeho odborný potenciál pri iných predovšetkým historicko-spoločenských témach. Pán Hajko teda i naďalej zostáva tvorivým spolupracovníkom RTVS. Ďakujeme mu za úspešnú sezónu a za jeho osobné nasadenie pri kreovaní jednotlivých relácií,“ povedal Jaroslav Rezník.

Nový moderátor relácie O 5 minút 12 Marek Makara

Marek Makara
Foto: www.imgur.com

Prvá časť s novým moderátorom sa na obrazovky dostane už 1. septembra, teda na Deň Ústavy SR a v štúdiu sa stretne Peter Pellegrini, Andrej Danko a Zuzana Čaputová. Makara pritom v médiách nie je žiadnym nováčikom. Najdlhšie pôsobil v Rádiu TWIST, neskôr v Rádiu Viva a moderoval diskusie v spravodajskom Rádiu Aktual. Na svojom konte má stovky rozhovorov na politické, ekonomické a spoločenské témy. Diváci RTVS ho momentálne poznajú nielen ako redaktora spravodajstva, ale aj ako moderátora večernej spravodajskej relácie Správy a komentáre. V RTVS počas predvolebnej kampane viedol rozhovory s prezidentskými kandidátmi a tiež sprevádzal divákov a poslucháčov záverečným duelom pred 2. kolom prezidentských volieb. Okrem toho moderoval politické diskusie s kandidátmi na poslancov do Európskeho parlamentu.

Najdôležitejšie sú pre mňa dva faktory, ktoré si cením najviac – sú to divák a objektivita. Pýtať sa politikov v záujme všetkých divákov, respektíve občanov, beriem ako česť. Využijem na to všetky skúsenosti z mojej 25-ročnej kariéry v médiách a spravím všetko pre to, aby som sprostredkoval zaujímavé a obsahovo kvalitné rozhovory na témy, ktoré ovplyvňujú ich každodenné životy,“ povedal Makara.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Štefan ŠperkaDátum 26. augusta 2019
reklama:
reklama:
reklama: