Skvelá správa pre fanúšikov série Rýchlo a zbesilo! Budú ďalšie tri filmy!

Zdieľať
Film Review The Fast And Furious 6
This film publicity image released by Universal Pictures shows Dwayne Johnson , left, Vin Diesel, center, and Paul Walker in a scene from "Fast & Furious 6." (AP Photo/Universal Pictures, Giles Keyte)

Americká spoločnosť Universal Pictures chce nakrútiť najmenej tri ďalšie snímky zo série Rýchlo a zbesilo. Za štúdiá o tom informovala producentka Donna Langley.

„Myslíme si, že vzniknú minimálne tri ďalšie filmy. Tá séria sa podľa mňa ešte bude rozrastať. Samozrejme, uvidíme, ako dopadne Rýchlo a zbesilo 7, no tržby rástli s poslednými tromi alebo štyrmi snímkami aj na medzinárodnej úrovni. Takže si myslíme, že z toho ešte je čo vyťažiť. Sme si však vedomí aj toho, že už ich verejnosť môže mať aj dosť,“ prezradila Langley.

Paul Walker
SITA/AP

Dlhý čas pritom nebolo jasné, či tvorcovia dokončia aj siedme Rýchlo a zbesilo, ktoré plánujú do slovenských kín uviesť 2. apríla 2015. Jeho nakrúcanie totiž skomplikovalo tragické úmrtie Paula Walkera v novembri minulého roku. Produkcia napokon pokračovala od apríla s upraveným scenárom, keďže Walker, predstaviteľ jednej z hlavných postáv, pred smrťou stihol nakrútiť len približne polovicu potrebných záberov. Chýbajúce scény dorábali s dvojníkom a tiež s bratmi zosnulého herca, Calebom a Codym. V postprodukcii napokon tvorcovia používajú technológiu CGI (computer-generated imagery, pozn. SITA) a dosiaľ nezverejnené zábery nakrútené pre predchádzajúce filmy zo série. „Paul je a vždy bude neoddeliteľnou súčasťou príbehu. No nachádzajú sa v ňom aj mnohé iné úžasné postavy a naskytá sa nám aj príležitosť uviesť nových hrdinov,“ dodala Langley.

V snímke Rýchlo a zbesilo 7 sa divákom a diváčkam okrem Walkera predstavia aj Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Christopher „Ludacris“ Bridges, Lucas Black, Jason Statham, Djimon Hounsou, Tony Jaa alebo Kurt Russell. Režisérom je James Wan, ktorý by mal nakrútiť aj jedno z spomínaných pokračovaní, scenár napísal Chris Morgan.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom