Šokujúca správa o leteckom nešťastí! Kopilot lietadla Germanwings narazil do hôr úmyselne

Zdieľať
France Plane Crash
Debris of the crashed Germanwings passenger jet is scattered on the mountain side near Seyne les Alpes, French Alps, Tuesday, March 24, 2015. The Germanwings passenger jet carrying at least 150 people crashed Tuesday in a snowy, remote section of the French Alps, sounding like an avalanche as it scattered pulverized debris across the mountain. (AP Photo/Claude Paris) SITA/AP

Obsah nahrávky zo zvukového záznamníka lietadla Germanwings, ktoré v utorok narazilo do zeme vo francúzskych Alpách, nasvedčuje tomu, že udalosť nebola nehoda, ale úmyselný čin kopilota.

V stredu to vyhlásila prokuratúra v Marseille, ktorá potvrdila informácie o vymknutí pilota mimo kokpitu zverejnené americkým denníkom The New York Times. Prokurátor Brice Robin uviedol, že na zázname počuť v posledných minútach pred nárazom búchanie na dvere a zvuk varovných signálov. Kopilot podľa neho dvere odmietol otvoriť „dobrovoľne“ a jeho dýchanie bolo až do konca normálne. „V kokpite bolo absolútne ticho,“ potvrdil Robin. Kopilota identifikoval ako Nemca, ktorý nebol nikdy podozrivý z terorizmu.

Airbus nemeckých nízkonákladových aerolínií Germanwings, ktorý smeroval z Barcelony do Düsseldorfu, narazil do zeme po niekoľkominútovom klesaní z bežnej letovej výšky, pričom zahynulo všetkých 144 cestujúcich a šesť členov posádky. Udalosť predstavuje najtragickejšiu leteckú katastrofu vo Francúzsku za posledné desaťročia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom