Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Strašidelné fakty o hororovom filme „V zajatí démonov“ 1. časť

V zajati demonov.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

V Zajatí Démonov je hororový film, ktorý ukázal, že staromódne desivé strašenie môže byť tisíckrát účinnejšie ako krv a vraždenie. Patrick Wilson a Vera Farmiga sa stali najkrajšou dvojicou lovcov duchov a ukázali, že čo sa týka paranormálnych javov, pravda môže byť divnejšie ako fikcia. Film nadchol a zároveň vydesil divákov natoľko, že niet divu, že tak skoro prišlo pokračovanie. Tu je pár faktov z filmu Jamesa Wana, o ktorých ste pravdepodobne netušili.

  1. Film sa natočil za pomerne skromných 20 miliónov dolárov, ale jeho zisk bol takmer šestnásťkrát väčší a stal sa jedným z najziskovejších strašidelných filmov všetkých čias. Je to aj prvý hororový film od Van Helsinga z roku 2004, ktorý celosvetovo prekročil hranicu 300 miliónov dolárov a piaty najúspešnejší film o nadprirozdene. Najpôsobivejšie ale je, že film je v TOP 10 najlepších hororov histórie.
  2. Horor tiež zlomil jeden špecifický rekord. Keď sa cez víkend 19. júla 2013 začalo premietanie, prekročil film zisk 41 miliónov dolárov. Tento výrazný víkend bol tiež najlepším pre distribútora Warner Bros.
  3. Spočiatku producent Tony Rosa De-Grunds chcel horor nafilmovať z pohľadu otca rodiny Rogera Perrona ako jeho pohľad na skutočný život rodiny Perronových, ktorí sa v roku 1971 presťahovali do dnešného svetoznámeho chátrajúceho domu na Rhode Islande. Keď však boli k štábu pozvaní autori Carey a Chad Hayesoví, film pozornosť presunul na démonológov Eda a Lorrraine Warrenových, ktorí boli povolaní preskúmať zvláštny a nevysvetliteľný vývoj udalostí, ku ktorým v dome došlo. A bol to dobrý krok, pretože práve herecké duo dodalo filmu správny nádych.
  4. Film nemohol získať úspech za noc. V skutočnosti sa myšlienka naň objavila už pred 20 rokmi, kedy producent Tony De- Grund pozeral nahrávku rozhovoru démonológov s Carolyn Perronovou. Až v roku 2009 pod dlhých naťahovaniach sa Evergreen Media Group dohodla s New Line Cinema a film konečne dostal zelenú.
  5. Priebeh filmu nebolo jediné, čo sa postupne menilo. Pôvodný názov filmu bol Neoznačený prípad Warrenovcov. Potom na žiadosť režiséra Wana film dostal názov Prípady Warrenovcov a až neskôr film dostal súčasný názov. Wan sa priznal, že chcel jednoduchý názov, ktorý bude obsahovať už v samotnom pojme strach.
The purge1.jpg
screenrant.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 11. októbra 2017Zdroj screenrant.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: