Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Gotický démon Valak: S démonickou mníškou zo známeho hororu nemá takmer nič spoločné

7d7434abd5c8f695eb87b99eae2fad91.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
weekinweird.com
reklama:
reklama:

Valak je gotický démon opísaný v príbehu Lesser Key of Solomonv diele Pseudomonarchia Daemonum od Johanna Weyersa, v Liber Officium Spirituum a v Munich Manual of Demonic Magic ako anjelsky okrídlený chlapec jazdiaci na dvojhlavom drakovi. V roku 2016 bol natočený hororový film The Conjuring 2, kde je Valak hlavnou zápornou postavou s podobou démonickej mníšky.

Postava však nemá s mytológiou nič spoločné okrem mena a titulu Markíza Hadov. Hoci je pravdou, že vyšetrovatelia paranormálnych javov Warrenovci vyšetrovali prípad v Amityville a je tiež pravda, že strávili niekoľko dní so skutočnými vyšetrovateľmi v prípade Enfield, nič z toho však nesúvisí s Valakom.

Už vyššie sme spomenuli dielo The Lesser Key of Solomon zo 17.storočia, kde vystupuje Valak (alebo aj Ualac, Valac, Valax, Valu, Valic, Volac) a nie je nikým menším, ako „Veľkým vodcom pekla“. Jednoducho povedané, vo svete démonov Valak nie je len nejaký druhotriedny démon.

http://weekinweird.com/2016/06/14/the-true-history-of-valak-everything-you-need-to-know-about-the-real-demon-from-the-conjuring-2/
weekinweird.comweekinweird.com

Často býva zobrazovaný ako jazdec na dvojhlavom drakovi vedúcom 30 légií démonov, kedy na seba berie podobu malého chlapca s krídlami. Táto jeho nevinná podoba je v konečnom dôsledku oveľa strašidelnejšia ako démonická mníška vo filme The Conjuring 2.

SITA/AP
SITA/AP

Valakove schopnosti zahŕňajú oveľa viac ako pohybovanie kockami po izbe a zhadzovanie krížov zo stien. Dokonca aj v dnešnej dobe je Valak často vyvolávaný mágmi, ktorí chcú nájsť pravdivé odpovede. Hovorí sa, že Valak je fyzicky veľmi silný a nemá problém zdieľať svoju silu s osobou, ktorá ho vyvolá a je toho hodná. Ak však osoba vyvolávajúca Valaka nie je hodná jeho pozornosti a záujmu, Valak tejto osobe zničí život a to pomaly, narozdiel od filmu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 27. októbra 2016Zdroj weekinweird.com , © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: