Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Strašidelné fakty o hororovom filme „V zajatí démonov“ 2. časť

Demononv.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

V Zajatí Démonov je hororový film, ktorý ukázal, že staromódne desivé strašenie môže byť tisíckrát účinnejšie ako krv a vraždenie. Patrick Wilson a Vera Farmiga sa stali najkrajšou dvojicou lovcov duchov a ukázali, že čo sa týka paranormálnych javov, pravda môže byť divnejšie ako fikcia. Film nadchol a zároveň vydesil divákov natoľko, že niet divu, že tak skoro prišlo pokračovanie. Tu je pár faktov z filmu Jamesa Wana, o ktorých ste pravdepodobne netušili.

6. Herci Vera Farmiga a Patrick Wilson určite nemôžu byť obvinení z nedostatočnej prípravy. Pár lovcov paranormálnych javov cestoval pred začiatkom natáčania až do Connecticutu, aby strávil tri dni v spoločnosti Carolyn Perronovej a aby zistili čo najviac o nej a jej paranormálnych zážitkoch priamo od tejto dámy. Vera Farmiga tak odhalila aj pôvod svojho dokonalého hereckého výkonu: „ Len som chcela absorbovať jej podstatu. Chcela som vidieť detaily, má taký šialený štýl. Chcela som vidieť spôsob komunikácie, gestá, úsmev a ako sa pohybuje.“

7. Na filme sa zúčastnila aj skutočná Lorraine Warrenová a prispela svojím výskumom k práci bratov Hayseových a k výkonom Wilsona a Farmigy. Popritom sa na filme podieľala aj kniha Andrey Perronovej House of Darkness o paranormálnych zážitkoch v jej rodine z jej pohľadu, ktorá bola použitá ako inšpirácia pre scenár. Lorraine Warren bola tiež režisérovým konzultantom počas natáčania a diváci s orlím zrakom ju mohli zazrieť aj na plátne. Táto jasnovidka a lovkyňa duchov si do životopisu môže pridať aj herectvo. Lorraine nebola ako démonologická poradkyňa len pri tomto filme, ale aj pri filme Amityville II.

Patrick wilson and vera farmiga in the conjuring1.jpg
screenrant.com

8. Čo sa týka zvukového doprovodu filmu, stojí za ním Joseph Bishara. Tento nadaný umelec sa však objavil aj pred kamerou. Už skôr ho režisér James Wan obsadil v zopár menších úlohách (napríklad narúžovaný démon v Insidious alebo ako démonická postava v Annabelle), ale tentokrát dostal úlohu zlého prízraku z 19. storočia- čarodejnice menom Bathsheba Sherman.

9. Dvojica Norma Sutcliff a Gerald Helfrich pokojne žila v dome, kde sa údajne odohrali pred 25 rokmi všetky paranormálne udalosti, ale po premiére filmu V zajatí démonov dvojica zistila, že býva v turistickej atrakcii. Dvojica tvrdila, že zažila početné útoky vandalov, boli vystavení hrozbám a násiliu a našli na svojom pozemku niekoľko satanistických predmetov, rozhodla sa dvojica zažalovať režiséra Jamesa Wana a Warner Bros.

10. Vera Farmiga je slávna hviezda plátna a obrazovky a získala niekoľko prestížnych ocenení, vrátane nominácie na Oskara, BAFTA a Zlatý glóbus. Asi však neviete, že v roku 2014 získala nomináciu na cenu MTV Movie Awards v kategórii Scared as S***. Cenu získal Brad Pitt za výkon vo filme Svetová vojna Z, avšak herečka kvôli tomu nesmúti.

Lili taylor in the conjuring2.jpg
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 12. októbra 2017Zdroj screenrant.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: