Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Takto vyzeralo telo plavca po tom, ako za 55 hodín preplával 163 kilometrov

Plavec.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
reklama:
reklama:

Maarten van der Weijden z Holandska bol od mladosti známy ako sľubný plavecký talent. Avšak predtým, ako sa jeho kariéra mohla perfektne rozbehnúť, čelil výzve, ktorá mohla všetko ukončiť.

Vo veku 19 rokov bola Maartenovi diagnostikovaná rakovina. Lekárska prognóza nebola sľubná a lekári uviedli, že mladý muž nemá veľké šance na prežitie. Ale Maarten im dokázal opak. Nielenže odolný plavec porazil rakovinu, rýchlo sa vrátil späť a len 2 roky po stanovení diagnózy znovu plával.

Olympic medalist cancer survivor swimming 200km maarten van der weijden 12 5b7d5e05f22a2__700.jpg
Foto: www.imgur.com

A nielen to. Dokázal svoju kariéru ešte viac vyšperkovať, keď vyhral zlatú medailu na olympijských hrách v roku 2008 v Pekingu.

Olympic medalist cancer survivor swimming 200km maarten van der weijden 2 5b7d5cfd01a2c__700.jpg
Foto: www.imgur.com

Väčšina športovcov je známa tým, že tlačia na svoje hranice a Maarten nie je výnimkou. Prednedávnom sa plavec pokúsil preplávať 200 kilometrový úsek v Holandsku. Jediným dôvodom tejto udalosti bolo získať finančné prostriedky na výskum rakoviny, čo je príčina blízka Maartenovmu srdcu.

Dlck6wuw0aauqxp.jpg
Foto: www.imgur.com

Plávanie bolo naplánované na 3 dni, vrátane veľmi krátkeho spánku na odpočinok. Maarten však plával ďalej, ochorel a voda sa už považovala za príliš znečistenú, aby mohol pokračovať. Počas 55 hodín sa mu podarilo preplávať vzdialenosť 163 kilometrov.

Bez nazvu.jpg
www.youtube.com

Na brehu ho už čakala rodina, priatelia a fanúšikovia, najskôr si ho však prevzali zdravotníci. Aj napriek tomu, že nebol schopný dosiahnuť svoj 200-kilometrový cieľ, zožala celá kampaň obrovský úspech. Plavec získal ohromujúcu sumu viac ako 4 milióny dolárov!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 23. augusta 2018Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: