Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Táto študentka zabila 100 militantov ISIS. Teraz je na jej hlavu vypísaná odmena milión dolárov

Horizon33_2017 2 9_13 37 21.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
reklama:
reklama:

Joanna Palani je 23-ročná študentka z Dánska a na jej hlavu je vypísaná odmena jeden milión dolárov. A prečo? Verte, či nie Joanna je zodpovedná za smrť sto militantov takzvaného Islamského štátu.

Joanna, ktorá má iránsko-kurdských predkov, sa narodila v utečeneckom tábore v irackom meste Ramadi. Prvý raz vystrelila zo zbrane, keď mala len deväť rokov a v roku 2014 opustila vysokú školu v Kodani, na ktorej študovala politológiu, aby odišla bojovať do Sýrie.

www.facebook.com

Na svoj Facebook napísala, že sa rozhodla bojovať za práva žien a za demokraciu, teda za hodnoty, ktorým sa naučila počas štúdií v Dánsku.

www.facebook.com

Pridala sa k povstaniu proti sýrskej vláde a bojovala proti režimu Assada a neskôr aj proti ISIS.

www.facebook.com

Bojovala v Kobane, sýrskom meste neďaleko turecký hraníc, a tiež sa podieľala na oslobodení dievčat, ktoré boli v Iraku držané ako sexuálne otrokyne.

www.facebook.com

Keď sa informácie o jej konaní dostali k dánskej vláde, vláda jej zakázala vycestovať do vojnou zmietaného regiónu. Mladá žena sa totiž do Dánska vrátila v septembri 2015 a bola uväznená v najväčšom dánskom väzení, kde strávila tri týždne. Zistilo sa totiž, že napriek zákazu mala v pláne vycestovať do Kataru.

www.facebook.com

V súčasnosti sa ukrýva, pretože má strach z toho, že by ju zabili. Vraj si je vedomá toho, že porušila zákon, no vraj v tom čase nemala inú možnosť. Vraj nečakala, že stratí všetko za to, že bude bojovať za slobodu a bezpečnosť.

www.facebook.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 9. februára 2017Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: