Táto žena má najdlhšiu bradu na svete, k svetovému rekordu jej dopomohla choroba (VIDEO)

Zdieľať
žena s najdlhšou bradou
YouTube Guinness World Records

Američanka Erin Honeycutt (38) sa zapísala do Guinnessovej knihy rekordov so zaujímavým prvenstvom. Stala sa totiž ženou s najdlhšou bradou na svete. Ako informoval denník The Guardian, s dĺžkou brady 30 centimetrov tak prekonala 75-ročnú držiteľku brady s dĺžkou 25,5 centimetra.  Erin k dosiahnutiu rekordu paradoxne dopomohla choroba. Podľa Guinnessovej knihy rekordov totiž trpí syndrómom polycistických vaječníkov.

Uvedené ochorenie spôsobuje hormonálnu nerovnováhu a okrem iného môže viesť k nadmernému rastu ochlpenia. Erin začala rásť brada v 13-tich rokoch a snažila sa ju odstrániť všetkými možnými spôsobmi, ako holenie, voskovanie a používanie rôznych produktov proti rastu ochlpenia. Podľa vlastných slov sa holila asi trikrát denne.

Erin neskôr prišla o časť zraku a neustále holenie ju vyčerpávalo. Na návrh svojej manželky Jen si teda nechala narásť bradu. Neskôr prišla následkom bakteriálnej infekcie o spodnú časť jednej nohy a pridružili sa tiež problémy s vysokým krvným tlakom. Napriek všetkému si však Erin udržala pozitívny prístup k životu. Ako povedala pre Guinnessovu knihu rekordov, je potešujúce získať svetový rekord za niečo, za čo sa kedysi hanbila.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom