Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Táto žena sa môže stať najmladšou kongresmankou. A to ešte pred rokom pracovala ako barmanka!

Zena.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
twitter.com

Alexandria Ocasio-Cortez za rok prešla z tvrdo pracujúcej barmanky k úspešnej političke. Po úžasnom víťazstve v parlamentných voľbách Demokratickej strany sa môže stať najmladšou kongresmankou.

Alexandria vyrastala v Bronxe v New Yorku. Jej matka je Portoričanka a jej otec je rodák z Bronxu. Študovala na Bostonskej univerzite a získala titul v oblasti ekonomiky a medzinárodných vzťahov. Po ukončení štúdia sa Alexandria vrátila do Bronxu, aby pracovala v oblasti vzdelávania.

V roku 2008, vo veku iba 48 rokov, jej milovaný otec podľahol rakovine. Rodina preto stratila svoj primárny zdroj príjmu. Za týchto okolností si Alexandria našla prácu ako barmanka a servírka na 18-hodinových zmenách, aby pomohla svojej rodine. „Moja matka upratovala domy a riadila školské autobusy, a keď bola moja rodina v zlej situácii, začala som robiť barmanku a servírku“, vraví Alexandria.

Jej osobná skúsenosť s finančným bojom ju inšpirovala k vytvoreniu lepších životných podmienok pre každú rodinu, a preto sa rozhodla, že bude pracovať pre úrad. „Začala som túto cestu len s papierovým vreckom. Mala som letáky do schránok a neustále som klopala na dvere ľuďom a rozprávala som sa s komunitou“, vysvetlila.

„Ženy ako ja sa nemusia uchádzať o prácu,“ uviedla Alexandria vo videu kampane. Vo veku 28 rokov však zvíťazila nad politickým veteránom Joeovom Crowleym na Kongresovej základni Demokratickej strany v New Yorku. Ak zvíťazí nad republikánskym kandidátom Anthonym Pappasom v novembrových termínoch, stane sa najmladšou ženou zvolenou v kongrese.

Len pred rokom Alexandria Ocasio-Cortez pracovala ako barmanka a servírka na 18-hodinových zmenách.

Zena1.jpg
twitter.com

Začiatkom tohto týždňa sa jej život úplne zmenil.

Zena2.jpg
Foto: www.imgur.com

Vyhrala nad politickým veteránom Joeovom Crowleym na Kongresovej základni Demokratickej strany v New Yorku.

Zena3.jpg
Foto: www.imgur.com

Po smrti svojho otca musela mať mladá žena dve pracovné miesta, aby pomohla jej rodine.

Zena4.jpg
Foto: www.imgur.com

Jej osobná skúsenosť s finančným bojom ju inšpirovala k tomu, aby vytvorila lepší život pre každú rodinu, a tak sa rozhodla pre rázny krok.

Zena5.jpg
twitter.com

Ak Alexandria zvíťazí nad republikánskym kandidátom v novembrových voľbách, stane sa najmladšou ženskou kandidátkou na kongrese.

Zena6.jpg
Foto: www.imgur.com

Pozrite si video Alexandry Ocasio-Cortez, ktorá hovorí o svojom príbehu.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 29. júna 2018Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,