Táto žena sa môže stať najmladšou kongresmankou. A to ešte pred rokom pracovala ako barmanka!

Zdieľať
Zena.jpg

Alexandria Ocasio-Cortez za rok prešla z tvrdo pracujúcej barmanky k úspešnej političke. Po úžasnom víťazstve v parlamentných voľbách Demokratickej strany sa môže stať najmladšou kongresmankou.

Alexandria vyrastala v Bronxe v New Yorku. Jej matka je Portoričanka a jej otec je rodák z Bronxu. Študovala na Bostonskej univerzite a získala titul v oblasti ekonomiky a medzinárodných vzťahov. Po ukončení štúdia sa Alexandria vrátila do Bronxu, aby pracovala v oblasti vzdelávania.

V roku 2008, vo veku iba 48 rokov, jej milovaný otec podľahol rakovine. Rodina preto stratila svoj primárny zdroj príjmu. Za týchto okolností si Alexandria našla prácu ako barmanka a servírka na 18-hodinových zmenách, aby pomohla svojej rodine. „Moja matka upratovala domy a riadila školské autobusy, a keď bola moja rodina v zlej situácii, začala som robiť barmanku a servírku“, vraví Alexandria.

Jej osobná skúsenosť s finančným bojom ju inšpirovala k vytvoreniu lepších životných podmienok pre každú rodinu, a preto sa rozhodla, že bude pracovať pre úrad. „Začala som túto cestu len s papierovým vreckom. Mala som letáky do schránok a neustále som klopala na dvere ľuďom a rozprávala som sa s komunitou“, vysvetlila.

„Ženy ako ja sa nemusia uchádzať o prácu,“ uviedla Alexandria vo videu kampane. Vo veku 28 rokov však zvíťazila nad politickým veteránom Joeovom Crowleym na Kongresovej základni Demokratickej strany v New Yorku. Ak zvíťazí nad republikánskym kandidátom Anthonym Pappasom v novembrových termínoch, stane sa najmladšou ženou zvolenou v kongrese.

Len pred rokom Alexandria Ocasio-Cortez pracovala ako barmanka a servírka na 18-hodinových zmenách.

Zena1.jpg

Začiatkom tohto týždňa sa jej život úplne zmenil.

Zena2.jpg

Vyhrala nad politickým veteránom Joeovom Crowleym na Kongresovej základni Demokratickej strany v New Yorku.

Zena3.jpg

Po smrti svojho otca musela mať mladá žena dve pracovné miesta, aby pomohla jej rodine.

Zena4.jpg

Jej osobná skúsenosť s finančným bojom ju inšpirovala k tomu, aby vytvorila lepší život pre každú rodinu, a tak sa rozhodla pre rázny krok.

Zena5.jpg

Ak Alexandria zvíťazí nad republikánskym kandidátom v novembrových voľbách, stane sa najmladšou ženskou kandidátkou na kongrese.

Zena6.jpg

Pozrite si video Alexandry Ocasio-Cortez, ktorá hovorí o svojom príbehu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom