Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Temné pozadie detských rozprávok 2.časť: Komu vtáci vyďobali oči a kto si musel obuť horiace topánky?

Franz_juttner_schneewittchen_3.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: upload.wikimedia.org
reklama:
reklama:

Ktoré dieťa nemiluje rozprávky, fantastické príbehy, v ktorých bojuje dobro a zlo? No vedeli ste, že za niektorými rozprávkami sa ukrýva temná skutočnosť alebo, že niektoré rozprávky boli pôvodne horormi?

Žabí Princ

Zabudnite na mágiu. Vo verzii bratov Grimmovcov, je koniec oveľa brutálnejší. Keďže princezná o slizkú žabu nejaví záujem, princ ju prenasleduje a dostane sa jej do postele. Znechutená princezná hodí obojživelníka o stenu – toto zmení žabu na princa, žiaden láskyplný bozk. V inej verzii princezná žabe odsekne hlavu a nechá ho vykrvácať takmer k smrti, ale práve toto ho premení na princa. Láska bolí.

Arthur_rackham_frog_prince.jpg
upload.wikimedia.orgFoto: upload.wikimedia.org

Popoluška

Diabolské nevlastné sestry Anastasia a Drizella sú naozaj strašné – rozkazujú a majú hlasy ako keď prejdete nechtom po tabuli. Vyhrávajú cenu ako najhoršie sestry Disney archívu. Tieto sestry sú však nielen iritujúce, ale až psychotické vo verzii bratov Grimmovcov. V ich verzii si sestry odrežú z vlastných chodidiel, aby vopchali nohy do Popoluškinej črievice. Keď sa však začne črievica zapĺňať krvou, princ ich lesť odhalí. Krvavé poranenia prilákajú vtáky a sestrám vyďobú oči.

Gustave_dore_cendrillon4.jpg
upload.wikimedia.orgFoto: upload.wikimedia.org

Snehulienka

Podľa nemeckého historika Eckharda Sandera, Snehulienka môže byť založená na skutočnej žene vznešeného pôvodu. Margaréta von Waldeck žila v 16. storočí v Bavorsku. Zaľúbila sa do princa, z ktorého sa neskôr vykľul Filip II. Španielsky. Margarétin otec a nevlastná matka boli proti tomuto vzťahu, pretože ho pokladali za politicky nevhodný.  Ako 21-ročná bola Margaréta  vyhlásená za mŕtvu – otrávili ju. Rodina Waldeckových vlastnila baňu, kde pracovali malé deti, ktoré kvôli zlým pracovným podmienkam trpeli rôznymi chorobami a deformitami a kvôli tomu a výške naozaj vyzerali ako trpaslíci.

Little snow white.jpg
k8peartree.files.wordpress.comFoto: k8peartree.files.wordpress.com

Rozprávka je plná temných detailov, ktoré z nej časom vymizli. Keď sa kráľovná dozvie o Snehulienke z magického zrkadla, požiada poľovníka, aby jej doniesol  Snehulienkine pľúca a obličky. Keď  Snehulienka zje otrávené jablko, upadne do kómy, objaví sa princ, ktorý odnesie jej telo. Keď jej rakva spadne pre nešikovný personál, jablko vybehne z jej hrdla von. Snehulienka si vezme strašidelného princa, ktorý, keď sa kráľovná ukáže na ich svadbe, ju donúti obuť si horiace železné topánky, v ktorých tancuje, až kým nezhorí na prach.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 25. júla 2016Zdroj www.the-line-up.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: