Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tento 5-ročný chlapec má výnimočnú vlastnosť – necíti vôbec žiadnu bolesť! Pozri sa, prečo

chlapec neciti bolest
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Genetická porucha, ktorou malý Isaac trpí, spôsobuje, že chlapec necíti bolesť!

Problémom však je, že napriek tomu, že bolesť necíti, nie je imúnny voči zraneniam. Takže keď spadol na detskom ihrisku a zlomil si panvu, svojim rodičom povedal len to, že niečo nie je v poriadku.

Porucha, ktorou Isaac trpí má názov vrodená necitlivosť k bolesti a chlapovi rodičia si počas prvých rokov života svojho syna toho veľa vytrpeli.

Bežne totiž padal na tvár a pripadalo mu to zábavné alebo si položil ruku na horúcu platničku na varenie, prípadne sa porezal na rozbitom pohári. Keďže chlapec necíti bolesť, nič ho nenaučilo, aby to nerobil.

Jeho porucha je neliečiteľná, no lekári zistili, že aspoň nejakú tú bolesť cíti. Prah bolesti malého Isaaca je však dvadsať až tridsaťkrát vyšší ako u bežných ľudí.

Rodičia preto musia Isaaca strážiť, lebo podľa lekárov je bežné, že si deti trpiace touto poruchou môžu odhryznúť jazyk a dokonca aj vlastný prst a v často musia mať vytrhané zuby.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 7. novembra 2013Zdroj mirror.co.uk, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com
K téme ,