Tento úbohý baran mal na sebe 40 kíl vlny! Takto vyzeral! (foto v článku)

Zdieľať
Australia Overgrown Sheep
SITA/AP

Zviera menom Chris v súčasnosti váži 44 kilogramov, takže po ostrihaní prišlo o takmer polovicu váhy.

V austrálskom meste Canberra dnes ostrihali barana, ktorý mal na sebe 40 kilogramov vlny. Zviera našli niekoľko kilometrov od najbližšej ovčej farmy nemenovaní ľudia a báli sa, že by neprežilo leto. Jeden z nálezcov pomenoval ovcu Chris, pričom sa inšpiroval seriálom Father Ted (1995 – 1998).

Australia Overgrown Sheep
SITA/AP

Vykastrovaného barana previezli zamestnanci organizácie RSPCA do Canberry, kde dostal anestetikum, aby ho mohli ostrihať. Bál sa totiž ľudí a chceli ho tiež ochrániť pred prípadnou bolesťou, ak by mu padajúca vlna potrhala kožu. „Myslím si, že ho doteraz nikto nestrihal a nazdávam sa, že má asi päť alebo šesť rokov,“ uviedol strihač Ian Elkins pre Australian Broadcasting Corporation a dodal, že vlna pravdepodobne skončí v múzeu, pretože pre komerčné účely je príliš dlhá.

Australia Overgrown Sheep
SITA/AP

Výkonná riaditeľka RSPCA Tammy Ven Dange dúfa, že sa spomínané množstvo vlny dostane do Guinnessových svetových rekordov. Doterajší rekord, konkrétne 27 kilogramov ovčej vlny, sa podarilo získať ostrihaním barana menom Shrek z Nového Zélandu, ktorého zbavili vlnenej pokrývky po šiestich rokoch v roku 2004. Podľa Ven Dange váži Chris po ostrihaní 44 kilogramov, je v poriadku a hľadajú mu nový domov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom