Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tínedžer našiel peňaženku s 2300 dolármi. Vrátil ju a jeho čestnosť sa mu nakoniec aj vyplatila.

Dolars.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Tento príbeh nie je síce ojedinelý, no výnimočný tým, že sa týka tak mladého človeka!

V dnešnej dobe už ľudia síce zvyknú riešiť takéto situácie, no s prichádzajúcimi sviatkami je ich menej a menej. Možno sa aj vám už stalo, že ste našli väčší obnos peňazí v cudzej peňaženke. Čo ste s nimi urobili? Tento mladík zažil to isté. Našiel na zemi peňaženku s dokladmi a 2300 dolármi. Neváhal ani sekundu a vrátil ju.

https://www.youtube.com/watch?v=zmF1hg1kxOw
www.youtube.com

Tommy O’Connor z Kalifornie prechádzal cez ulicu k samoobsluhe kúpiť si limonádu. Vtedy si všimol na zemi peňaženku. Bolo v nej okrem iného aj 2300 dolárov v hotovosti. Tommy povedal: „Nepočítal som to, keď som to uvidel. Len som si myslel, že to mohlo byť pravdepodobne niekoho nájomné alebo také niečo.“

https://www.youtube.com/watch?v=zmF1hg1kxOw
www.youtube.com

Tommy okamžite vrátil peňaženku učiteľovi na strednej škole, ktorý bol schopný lokalizovať právoplatného majiteľa. Keď sa o jeho dobrom skutku dozvedela matka Sherry, poslala mu správu, aká je šťastná a veľmi nanňho hrdá.

https://www.youtube.com/watch?v=zmF1hg1kxOw
www.youtube.com

Najpôsobivejšia je skutočnosť, že Tommyho rodina nie je v najlepšej finančnej situácii. Tommy nemal ani dosť peňazí deň predtým kúpiť si obed. No jeho čestnosť sa mu nakoniec vyplatila, pretože majiteľ peňaženky ho odmenil za tento dobrý skutok a dal mu odmenu 50 dolárov.

Dobrý skutok, aký jeho rovesníci málo kedy urobia!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 23. novembra 2016Zdroj shareably.net © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: