Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tínedžer spáchal samovraždu mimoriadne brutálnym spôsobom. Jeho list na rozlúčku dojíma internet

Horizon33_2017 3 10_9 33 31.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

17-ročný Američan Joshua Alcorn bol transexuálom. Mnohí ho však nepoznali pod chlapčenským menom, ale ako dievča – Leelah. Dlho bojoval s nepochopením rodičov. Nakoniec sa rozhodol pre drastický spôsob smrti…

Podľa portálu time.com ho v nedeľu zrazil kamión 6 kilometrov od jeho domu a zrejme sa jednalo o dobrovoľné ukončenie života. V pondelok sa však objavil na jeho blogu list na rozlúčku, a v tej chvíli o samovražde nikto nepochyboval. Z toho, že jeho orientácia nebola pochopená, obviňoval aj svojich kresťanských rodičov.

Horizon33_2017 3 10_9 34 1
www.youtube.com

Vo svojom liste na rozlúčku píše: „Jednoducho povedané, cítil som sa ako dievča uväznené v chlapčenskom tele od svojich 4 rokov. Nikdy som nepoznal slovo pre ten pocit ani či by bolo možné, aby sa z chlapca raz stalo dievča, preto som nikdy o tom nikomu nepovedal a len som pokračoval v tradičných veciach, ktoré robievajú chlapci a snažil som sa do nich vžiť.“

„Keď som mal 14 rokov dozvedel som sa, čo transsexualita znamená a plakal som od šťastia. Po 10 rokoch zmätku som konečne pochopil, kto som. Okamžite som to povedal mame, no reagovala extrémne negatívne. Hovorila mi, že je to len akési obdobie a nikdy nebudem naozaj dievčaťom, že Boh nerobí chyby a že sa mýlim,“ pokračuje v liste.

Horizon33_2017 3 10_9 33 50
www.youtube.com

V blogu sa vyznal aj z toho, ako ho jeho matka nútila chodiť na terapiu. Pri tej mu terapeut vravel, že je sebecký kvôli tomu, že si myslí, že je dievčaťom uväznená v chlapčenskom tele. Taktiež spomínal, že by mal podľa týchto slov hľadať pomoc u Boha. Jeho rodičia ho potom prehlásili z verejnej do súkromnej školy.

List bol z Tumblr odstránený. Požiadali o to jeho rodičia. Odstránený bol aj nasledujúci príspevok, kde Leelah napísala: „Mama a otec: Po****e sa. Nemôžete ľudí takto kontrolovať. Je to zvrátené.“ Podľa portálu dailymail.co.uk sa rodičia rozhodli pochovať ho ako Joshuu Ryana, nie ako Leelah. Proti tomu sa už rozbehla online petícia. Hlasovať môžeš za to, aby mal Joshua na náhrobnom kameni svoje dievčenské meno – Leelah. Momentálne sa nazbieralo sa už viac ako 35 tisíc podpisov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 10. marca 2017Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: