Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

To boli reklamy! Pozri sa, ako vyzerali reklamné spoty za socializmu!

tit socialisticke reklamy
13
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Možno si to zažil, možno nie. Ak patríš medzi tých skôr narodených, veríme, že ti prostredníctvom týchto socialistických reklám oživíme staré spomienky. Ak si sa narodil až neskôr, tak o toto všetko si prišiel! :-) Pozri sa, ako vyzerali televízne reklamy „za komunistov“.

Hoci v časoch socializmu nebol v obchodoch taký široký výber, ako je dnes, reklamy v telke fičali aj vtedy. Reklamy trvali o dosť dlhšie ako tie dnešné a niektoré z nich pôsobili dosť náučne. Napríklad taká reklama na sušienky bez cukru sa začína definíciou sušienok. Malý panáčik v nej predstavuje sušienky a ich všetranné využitie v kuchyni a dokonca ubezpečuje, že vďaka tomu, že sú bez cukru, sa z nich nepriberá.

Horizon33_2015-3-4_14-41-9
www.youtube.comFoto: www.imgur.com

Dnes máme plné obchody sladkých nápojov a džúsov, no za socíku taký výber nebol, a tak boli veľmi obľúbené sladké sirupy. A ako povedala reklama, boli výborné do čaju, vody, koktejlov aj múčnikov.

Horizon33_2015-3-4_14-42-50
www.youtube.comFoto: www.imgur.com

A ak si myslíš, že taká reklama bola za socíku dosť nuda, pozri si reklamu na žuvačku s príchuťou koly :-D

Horizon33_2015-3-4_14-44-16
www.youtube.comFoto: www.imgur.com

Reklama očividne klamala aj v časoch dávno minulých – veď nazvať tortu a iné sladkosti zdravým občerstvením, to je veľa, aj keď sú vyrobené z mlieka.

Horizon33_2015-3-4_14-45-35
www.youtube.comFoto: www.imgur.com

Reklamy boli aj celkom kreatívne a využívali aj nejakú tu erotiku – napríklad reklama na zadné hovädzie sa začínala striptízom. Ktovie, či by im to prešlo aj dnes.

Horizon33_2015-3-4_14-47-3
www.youtube.comFoto: www.imgur.com

Tu nájdeš výber viacerých socialistických reklám:

V časoch socíku bežali v telke reklamy na produkty, na ktoré by si reklamu dnes hľadal márne. Veď videl si napríklad reklamu na med, mlieko alebo vajcia? :-D

Horizon33_2015-3-5_11-31-10
www.youtube.comFoto: www.imgur.com

Tá reklama na med je celkom vtipná – veď si predstav medveďa, ktorý ide po med do „Jednoty“ :-D

Horizon33_2015-3-5_11-31-37
www.youtube.comFoto: www.imgur.com

Ale reklama na mlieko, to je už iná káva – herci v nej sa tvária skôr ako by si šľahli nejaké éčko a nie vypili pohár mlieka :-D

Horizon33_2015-3-5_11-31-58
www.youtube.comFoto: www.imgur.com

A reklama na jablkový koláč? Možno si povieš,WTF, ale skutočne taká existovala a na začiatku sme si mysleli, že ide skôr reklamu na nejaký prostriedok na podporu erekcie.

Horizon33_2015-3-5_11-32-23
www.youtube.comFoto: www.imgur.com

A predstav si (teda my, ktorí sme to nezažili, si to môžeme len predstavovať), že boli aj reklamy na ryby a vajcia! A kvalita vajec sa zrejme merala ich nerozbitnosťou vďaka úžasnému plastovému obalu, ktorú udržal na sebe 30 kíl.

Ak ti náhodou nestačilo, tu máš ešte výber socialistických reklám:

.

Tak čo povieš na tieto staré reklamy? Celkom zaujímavé, čo povieš? A ktovie, ako sa budú ďalšie generácie za pár desiatok rokov pozerať na tie dnešné reklamy…

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 5. marca 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com
K téme
reklama:
reklama:
reklama: