Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto by si nechcel nájsť! Chlapík objavil v pralese pavúka veľkosti šteňaťa! :-O

0beeae7-55331-puppy-sized-spider-141020-670-558x900-fit
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Ak máš strach z pavúkov, toto by si určite zažiť nechcel! Pavúk veľký ako šteniatko skutočne existuje a nejde o žiaden photoshop!

Tohto obra objavil Piotr Naskrecki, ktorý sa prechádzal po dažďovom pralese v Guyane. Dobrodruh pri prechádzke začul zvláštne šuchotanie a zdalo sa mu, že sa mu niečo obšmieta okolo nôh. Vytiahol preto baterku a chcel si na tvora posvietiť.

pavuk

Keďže očakával, že pôjde o nejakého malého cicavca, bol poriadne prekvapený, keď zistili, že je to obrovský pavúk. Naskrecki, ktorý pracuje ako entomológ na Harvarde, nezačal panikáriť a pavúka si odfotil.

0VS9Fpq

Ako uvádza stránka iflscience.com, chlpatý pavúk ho fascinoval a zdal sa mu dokonca byť roztomilý. Samozrejme, k nemu pristupoval s rešpektom, pretože pavúk vystreľuje drobné ostne, ktorých zasiahnutie do slizníc môže byť veľmi bolestivé.

d6225d1-55332-theraphosa-blondi-3-558x900-fit

Ide o druh Theraphosa blondi, alebo po slovensky vtáčkara, ktorý je najväčším druhom pavúka na svete. Rozpätie jeho nôh môže dosahovať až 50 centimetrov a vážiť môže aj 180 gramov!

https://www.youtube.com/watch?v=6yv7AtcrWaY

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 24. októbra 2014Zdroj iflscience.com, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., Piotr Naskrecki
K téme
reklama:
reklama:
reklama: