Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto video donúti každú ženu, aby mala oči vždy otvorené! Ako sa vyhnúť únosu či zneužitiu?

Horizon33_2016 2 23_11 11 35.png
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: youtu.be
reklama:
reklama:

Síce je pravda, že väčšina cudzích ľudí, ktorých bežne stretneš niekde na ulici, nemajú s tebou žiadne zlé úmysly, no náhoda je blbec, a tak musia byť ženy pripravené na všetko. Stačí len trochu pozornosti a každá z vás sa môže uchrániť pred zneužitím či dokonca únosom…

Útočníci nečíhajú na svoje obete len v tmavých nočných uličkách. Často si vyhliadnu osamelú ženu vychádzajúcu z obchodu. Čakajú v aute, či niekde za rohom, aby mohli na svoju obeť zaútočiť.

Už samotné vystupovanie z auta a nastupovanie doň je veľmi častou príležitosťou, ktorú útočník využije na chytenie svojej obete. Mnoho útokov sa odohrá práve pri aute obete.

Horizon33_2016 2 23_11 11 51.png
youtu.beFoto: youtu.be

Preto by ženy mali pri vystupovaní z auta sledovať, či sa v ich okolí nedeje niečo podozrivé. Rovnako dôležité je aj prichádzanie k autu. Už pri vychádzaní z obchodu sa treba rozhliadnuť po parkovisku. Ak si všimneš, že pri tvojom aute niekto stojí alebo sliedi okolo neho, máš niekoľko možností. Ak si si istá, že sa človek na teba neustále pozerá a sleduje každý tvoj pohyb, zrýchli krok a čo najskôr sa dostaň do auta, zamkni dvere a okamžite odíď.

Horizon33_2016 2 23_11 13 10.png
youtu.beFoto: youtu.be

Veľmi dôležitá je tiež reč tela, ktorá z teba môže urobiť ľahkú obeť. Preto by si mala kráčať rýchlo a tváriť sa, že máš cieľ. Maj hlavu hore a keď ťa niekto znervózňuje, uprene sa naňho pozri. Tvoje oči mu tak povedia, že ho vidíš a dajú mu signál, že si „bojovník“ a že si pripravená kedykoľvek zareagovať. No a okrem toho by si potenciálneho nápadníka dokázala kedykoľvek identifikovať.

Dôležité je tiež, aby si mala pripravené kľúče a bola pripravená hneď si odomknúť auto. Tiež padne vhod, ak budeš mať svoju dominantnú ruku voľnú a nebudeš v nej mať tašky či kabelku. No a ak uvidíš niekoho podozrivého stáť priamo pri tvojom aute, vráť sa do obchodu, a nehanbi sa požiadať napríklad esbéskára o pomoc. Úplne postačí, ak ťa odprevadí priamo k autu.

A nezabudni, dávaj si pozor a vždy ver svojej intuícii.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 23. februára 2016Zdroj youtu.be © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: