Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Turista spadol z útesu do koruny stromov! Život mu zachránil Facebook!

ID-100221410
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Američan Ryan Pritchard mal poriadne šťastie! Zranil sa počas turistiky v Kalifornii. Dlho ho nemohli lokalizovať, no napokon záchranárke v zácviku napadlo niečo úžasné.

Ryana našli s pomocou sociálnej siete Facebook. 41-ročný turista sa počas výletu so synmi pošmykol a spadol zo 45-metrového útesu. Skončil však nečakane v korune stromu. Jeho 18-ročný syn Devon bol už vtedy v aute. Akcie sa preto ujal druhý z potomkov, 11-ročný Jake. Zliezol po útese a záchranárov zavolal z otcovho telefónu. Skôr, ako Jake uviedol polohu, sa však hovor prerušil a späť sa im už nepodarilo dovolať.

Určiť polohu zraneného muža sa však nepodarilo ani po lokalizácii mobilného telefónu. Ten ich nasmeroval k telekomunikačnej veži vzdialenej 30 kilometrov od miesta úrazu. Dispečerke v zácviku Breanne Martinez však napadlo použiť sociálne siete. S pomocou služby Google sa jej podarilo nájsť Pritchardov profil na službe LinkedIn. Odtiaľ sa dostala na jeho profil na Facebooku, kde objavila mužovu fotku so synmi s výhľadom na jazero Berryessa. Pod fotografiou bola spásonosná veta „Dnes sme na turistike po trase Blue Ridge“.

Pritcharda sa naozaj na základe tejto informácie podarilo nájsť a previezť ho do nemocnice. Pre televíziu CBS jeho rodina uviedla, že utrpel niekoľko zlomenín a ma poranenie hlavy.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor IvkaDátum 8. januára 2015Zdroj SITA, © SITA 2015, iluastračné: freedigitalphotos.net
reklama:
reklama:
reklama: