Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Túžite predvádzať najnovšie šaty? Pozrite sa, ako sa stať modelkou a čo všetko to obnáša

Modelka na mole.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
reklama:
reklama:

Mnoho dievčat sa túži stať modelkami. Túži po tom, aby boli v tých najlepších módnych magazínoch, v televíziách, kráčali po svetových mólách a predvádzali najväčšie svetové módne značky. Povolanie modelky láka najmä mladé dievčatá. Je to výborný spôsob, ako precestovať svet a niečo si aj zarobiť. Práca modelky však nie je jednoduchá. Na to, aby ste sa mohli stať modelkou, musíte mať isté predpoklady. Pozrite sa, čo všetko by mala mať modelka a ako sa ňou stať.

Ako sa stať modelkou

Je vašim vysneným povolaním práca modelky? Ako sa ňou stať a čo všetko treba na to, aby ste mohli stať úspešnou modelkou? Ako sa stať, keď som nízka alebo modelkou plus size? Ak chcete byť modelkou, niekedy krása nestačí. Modelka sa vyberá podľa určitých kritérií. My vám prezradíme, čo všetko potrebujete na to, aby ste sa ňou stali.

Cesta k profesionálnemu modelingu je zdĺhavá.
Práca modelky nie je vôbec jednoduchá.pixabay.com

Čo potrebujem na to, aby som sa stala modelkou

Ako sa stať modelkou? Pozrite sa na tri najdôležitejšie kritériá, ktoré sú podstatné na to, aby ste sa stali úspešnou modelkou. Možno vás prekvapí, čo všetko musí mať modelka. Zistite, ako žijú modelky, ako sa stravujú, čo musia a čo nemôžu. Práca modelky nie je jednoduchá, presvedčte sa sami.

Prirodzenosť

V prvom rade aj tu platí, že prirodzenosť je základ. Nejde o to, ako vyzeráte a aká ste krásna, keď sa nalíčite. Všetci dobre vieme, že líčením a mejkapom dnes dokážete spraviť zázraky.

Preto, ak sa aj rozhodnete ísť na konkurz modelingovej agentúry, voľte jednoduchý a neutrálny make-up. Dôležité je to, ako pôsobíte a čo vyžarujete. Ak budete mať na sebe prehnané množstvo mejkapu, je isté, že nezaujmete. Hodnotiaci nebudú vedieť, či ste vhodná na to, aby ste sa stali modelkou na fotenie.

Výška modelky ba mala byť najmenej 170 cm.
Pri práci modelky sú dôležité miery.pixabay.com

Miery

Pri modelkách sa vždy riešia potrebné miery. Nie je však nutnosť mať dokonalé miery, ale isté kritériá tu platia. Jednou z hlavných podmienok je výška. Pre modelku je ideálna výška 175 cm a minimálne 170 cm. Ak sa aj chcete stať modelkou na fotenie, výška je stále podstatná.

Modelingové agentúry si vyberajú modelky na fotenie, avšak na výšku stále prihliadajú. Vo väčšine prípadov neexistuje modelka len na fotenie. Modelka, ktorá fotí by mala byť vhodná aj na predvádzacie móla a naopak. Iné je a platí, ak sa chcete stať plus size modelkou či fitness modelkou.

Vzdelanie

Aj pri práci modelky je vzdelanie veľmi dôležité. Rozmýšľate, ako sa stať modelkou v 13? Nezabúdajte na svoju školu a vzdelanie. Ak máte všetky predpoklady na povolanie modelky a rozhodli ste sa ísť touto cestou, tak nezabúdajte, že modelingové agentúry si vyberajú aj podľa vzdelania.

Je dôležité, aby ste ovládali aspoň anglický jazyk. Taktiež detské modelky, ktoré ešte chodia do školy by mali mať výborné výsledky v škole. Je dôležité si rozdeliť čas medzi prácou modelky a školskými povinnosťami. Preto je podstatné sa najprv informovať o tom, či to vaša škola dovoľuje, či ponúka individuálny vzdelávací plán.

Mali by ste ovládať aspoň jeden cudzí jazyk, ak sa chcete stať úspešnou modelkou.
Modelky na fotenie musia mať ideálnu pleť aj vlasy.pixabay.com

Čo robiť a kam ísť, ak sa chcem stať modelkou

K práci modelky sa môžete dostať viacerými spôsobmi. Pravidelne sa organizujú konkurzy, na ktoré sa môžete prihlásiť. Práve konkurzmi začínalo aj mnoho známych módnych tvárí.

Niekedy sa taktiež môže stať, že vás osloví skaut, ktorý má za úlohu vyhľadávať talenty mimo konkurzov. To znamená, že ich objavuje na rôznych akciách, v nákupných centrách, alebo vonku na uliciach.

Taktiež môžete osloviť agentúru aj vy. Je dôležité, aby ste mali vlastné fotografie, portfólio, alebo inak nazývané aj book. Tento book si môžete dať nafotiť profesionálom, čo však nie je lacná záležitosť. Niekedy stačí, ak prinesiete vlastné a kvalitné amatérske fotky.

K práci modelky sa môžete dostať viacerými spôsobmi.
Modelkou sa môžete stať pomocou agentúr a konkurzov.pixabay.com

Modelky Vicotria´s Secret

Ako sa stať modelkou Victoria´s Secret? Mnoho dievčat túži po tom, aby sa z nich stali modelky v spodnom prádle, modelky victorias secret. Tieto známe modelky, prezývané „anjeli“, si museli miesto skutočne vydrieť. Väčšina z nich sa dostali ku kariére postupne, najprv začínali ako modelky v plavkách, modelky na mólách a ich tváre sa objavovali v módnych časopisoch.

Sú aj také, ktoré objavili skauti niekde na uliciach či na pláži. Ak by ste sa chceli stať modelkou Victoria´s Secret, tak si musíte najprv uvedomiť všetko, čo táto práca obnáša. Áno, tieto modelky zarábajú rozprávkovo, avšak nič nie je zadarmo. Pred očakávanou udalosť držia prísne diéty, nechodia na slnko, pravidelne cvičia a odopierajú si mnoho vecí.

Modelky plus size, miery a kritériá

Ak sa chcete stať modelkou plus size vaše miery by mali byť od 38 do 48. Pri modelkách xxl platia podobné kritériá. Výška by mala byť minimálne 170 cm, mali by ste byť prirodzené. Mali by ste mať prirodzenú farbu vlasov a vaša pleť by mala čistá a bez akné. Pri plnoštíhlych modelkách sú dôležité ich krivky a celkový dojem.

Aké sú najdôležitejšie kritéria:

  • výška od 170 cm u žien a u mužov od 180 cm,
  • pleť bez akné a jaziev,
  • znalosť cudzích jazykov,
  • komunikatívnos,ť
  • fotogenickosť,
  • flexibilita,
  • možnosť kedykoľvek vycestovať.

Ak sa chcete stať modelkou, začnite čím skôr!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor lenkaDátum 1. augusta 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: