Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Od týchto ľudí by ste na Facebooku nemali nikdy prijať žiadosť o priateľstvo!

Social network 76532_960_720.png
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

Bez sociálnych sietí si veľa z nás už ani nevie predstaviť život. Ale dávajte si pozor, aby to nezašlo príliš ďaleko! 

Facebook vládne svetu, ale mali by ste byť pri jeho používaní veľmi opatrní. Týka sa to hlavne vašich priateľov. Pretože ak dostanete žiadosť o priateľstvo na Facebooku od niekoho, s kým už priatelia ste, je pravdepodobné, že je to podvodník. Neplatí to len v tom prípade, ak vás o tom dopredu priateľ informoval, že si ide založiť nový účet.

Je to totiž ľahký spôsob, ako niekomu ukradnúť identitu. Facebook obnoví profil človeka, použije dokonca jeho fotku a informácie o ňom. A potom automaticky posiela „Žiadosti o priateľstvo“ všetkým cieleným osobám na Facebooku.

Dávajte si pozor na to, komu schvaľujete žiadosť o priateľstvo.

Balloons 874838_960_720.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Odborníci dôrazne odporúčajú, aby ste neprijímali tieto žiadosti a tiež varujú, že by sa niekto mohol týmto spôsobom dozvedieť o vás veľa tým, že získa prístup ku všetkému, čo je na vašom profile, ako je aktualizácia stavu, umiestnenie, dátum narodenia a samozrejme aj fotky, ktoré bývajú často používané na nekalé účely. Tiež takto podvodníci vydávajúci sa za vás môžu posielať správy vašim priateľom, v snahe dozvedieť sa viac o vás i o nich. Môžu to zneužiť na požičiavanie peňazí alebo „nevinné“ stretko.

Sociálne siete sú dobrá vec, ale nástrahy na nás číhajú na každom kroku!

Social media 961769_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

V praxi to znamená, že ak dostanete žiadosť o priateľstvo od existujúceho priateľa, uistite sa ešte pred prijatím, že to nie je podvod a daný človek si vytvoril nový profil. A samozrejme, buďte veľmi opatrní pri žiadostiach od ľudí, ktorých nepoznáte. Tu hrozí ešte väčšie nebezpečenstvo a nástrahy.

Nezabúdajte, že najlepšia ochrana na Facebooku sú nastavenia a ich zabezpečenie. Napríklad tak, že si zakliknete možnosť, že iba vaši priatelia môžu prezerať váš profil, fotografie a ďalšie informácie. Preto buďte na sociálnych sieťach vždy opatrní!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 1. júla 2016Zdroj www.healthiswealthofheart.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: