Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Týmto aktivistom sa podarilo využiť futbalové MS v Rusku na propagáciu homosexuality

Ilus.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

V Rusku je homosexualita technicky dekriminalizovaná, ale ľudia, ktorí vytvárajú „netradičné“ vzťahy, to tu majú dosť ťažké.

Napríklad v roku 2013 krajina prijala zákon zakazujúci šírenie „homosexuálnej propagandy“ medzi maloletými, čo Európsky súd pre ľudské práva vyhodnotil ako diskrimináciu a povzbudenie homofóbie. Počas práve prebiehajúceho Svetového pohára FIFA sa však skupine aktivistov LGBT podarilo podkopať zákon zaujímavým spôsobom.

Aktivisti1.jpg
Foto: www.imgur.com

Usporiadatelia projektu nazvaného #HiddenFlag priniesli do krajiny vlajku a s hrdosťou s ňou pochodovali priamo v centre hlavného mesta. „Využili sme výhodu toho, že krajina hostí Svetový pohár v rovnakom čase ako sa usporadúva každoročne „Pride Month“ (Každý rok počas Júna oslavuje táto komunita niekoľko pochodov). Áno, počas bieleho dňa, pred ruskými úradmi, ruskou spoločnosťou a celým svetom, vejeme vlajkou s pýchou.“

Aktivisti2.jpg
www.instagram.com

Šesť ľudí zo šiestich krajín (Španielsko, Holandsko, Brazília, Mexiko, Argentína a Kolumbia) oblečených v dresoch, ktoré spoločne tvorili ikonu vlajky, a ich fotky sa okamžite stali virálnymi po celom internete.

Aktivisti3.jpg
www.instagram.com

Čo je LGBT alebo Gay Pride?
Je to hnutie, ktoré oslavuje sexuálnu rozmanitosť. Pre lesbičky, homosexuálov, bisexuálov a transsexuálov (LGBT) je to spôsob, ako protestovať proti diskriminácii a násiliu. Podporuje ich dôstojnosť, rovnaké práva, sebaurčenie a je to pre nich spôsob, ako zvýšiť povedomie spoločnosti o problémoch, ktorým čelia.

Aktivisti4.jpg
www.instagram.com
Aktivisti5.jpg
www.instagram.com
Aktivisti7.jpg
www.instagram.com
Aktivisti6.jpg
www.instagram.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 12. júla 2018Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: