UKRAJINA: Proruskí demonštranti v Luhansku sa zmocnili zbraní!

Zdieľať
Ukraine
Pro-Russian activists with Russian national flags storm the Ukrainian regional office of the Security Service in Luhansk, Ukraine, Sunday, April 6, 2014. In Luhansk, 30 kilometers (20 miles) west of the Russian border, hundreds of people surrounded the local headquarters of the security service and later scaled the facade to plant a Russian flag on the roof. (AP Photo/Igor Golovniov)

Proruskí aktivisti predtým vtrhli aj do úradných budov v Donecku a Charkove

KYJEV 7. apríla – Proruskí demonštranti, ktorí v nedeľu vtrhli do viacerých úradných budov vo východoukrajinskom meste Luhansk, sa zmocnili zbraní tamojších bezpečnostných jednotiek. V pondelok o tom informuje miestna polícia, ktorá zároveň rozhodla o uzavretí ciest vedúcich do mesta. „Neznámi ľudia, ktorí sú v budove (štátnej bezpečnostnej služby), sa vlámali do muničného skladu a zobrali si zbrane,“ uviedla polícia v oficiálnom stanovisku. Ako dodala, nepokoje si tam zatiaľ vyžiadali deväť zranených.

Proruskí aktivisti predtým vtrhli aj do úradných budov v Donecku, kde obsadili sídlo regionálnej vlády. Podobne tomu bolo v Charkove, ukrajinský minister vnútra Arsen Avakov však prostredníctvom svojho profilu na sociálnej sieti Facebook informoval, že polícia už „separatistov“ vyhnala. Demonštranti v Donecku a Luhansku požadujú referendum o osamostatnení od zvyšku Ukrajiny podobne, ako sa tomu stalo na Kryme.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom