Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Úžasné! Fotografka zachytáva individuálnu krásu každej ľudskej bytosti

Zena 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com

Som naozaj krásna? S touto vetou sa v dnešnej dobe sociálnych sietí stretávame veľmi často. Ľudia, hlavne teda ženy, používajú dokonca photoshop, aby vyzerali na fotke dokonalo.

Ženy, ktoré si myslia, že nie sú dokonalé a dokonca ešte aj vlastné fotografie upravujú, aby zaujali, by si mali brať príklad z týchto žien. 23-ročná umelkyňa Saskia Frietsch zabraňuje tomuto šialenému trendu. Sama si totiž toho veľa zažila. Ako 16-ročnej jej lekári diagnostikovali črevné ochorenie. Musela sa zmieriť s kolostómiou. Je to chirurgicky vytvorený otvor na hrubom čreve. Črevo je vyvedené cez brušnú stenu a prišité ku koži.

Avšak, aj napriek tomu sa cítila príťažlivá a krásna. Pre ňu jazvy nie sú znetvorujúce, ale rozprávajú jej príbeh. To je dôvod, prečo vytvorila projekt, ktorý nazvala „Unlimited“. Začala fotografovať ľudí s nejakým problémom, či už zdravotným alebo estetickým, alebo oboje naraz. A výsledky sú pôsobivé.

Saskia vytvorila tieto obrazy ako akúsi „self-terapiu“, aby ľudia získali dobrý pocit s ich vlastnými telami. Ale to, čo sa stalo s týmto projektom, je jednoznačne veľké umenie s krásnym poslaním. Každý má svoje vlastné špeciálne stránky, ktoré stoja za to ich dôkladne preskúmať.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor vdanisovacentrum-skDátum 12. apríla 2017
K téme ,