Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Úžasný nápad. Napadlo by vám použiť plienky takýmto spôsobom?

Horizon33_2015 12 11_9 56 28.png
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

No napadlo by ti niekedy použiť plienku takýmto spôsobom? Chlapík vo videu naleje na jednorazovú plienku čistú vodu, potom ju roztrhal a použil ju na zavlažovanie izbových rastlín, či ako chladiace vrecko na poranenia. Ako? No len sa pozri!

Napadlo by ti niekedy, že jednorazová detská plienka sa dá využiť na niečo iné, ako len na to, na čo je určená?

Tento pán najprv nalial na plienku 4 šálky vody. Potom počkal, kým sa voda nasaje, roztrhol plienku a vybral odtiaľ gél.

Keďže gél nebol ešte stále dostatočne napučaný, pridal k nemu vodu, aby vznikol dokonalý hydrogél. To je hmota, ktorá nasáva  vodu a potom ju pomaly dokáže uvoľnovať.  Gélom naplnil uzatvárateľné vrecko a dal ho zamraziť. Takto mu vznikol chladič na rôzne poranenia!

Horizon33_2015 12 11_9 56 37.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Ďalším využitím tejto substancie je jej zmiešanie so zeminou. Keďže gél je rozložiteľný a zdravotne nezávadný, rastline tak vôbec neublížiš.  Rastlinu stačí zalievať občas, lebo táto hmota jej bude postupne dávkovať vodu.

Horizon33_2015 12 11_9 57 6.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Keď si napríklad takto nachystáš pšeničné zrno, tak ti rýchlo naklíči a vyrastie z neho pekné obilie smile Nezabudni to ale na začiatku zaliať.  Keby sa ti aj podarilo nejakú rastlinu preliať, tak nezhnije, pretože všetku vodu na seba naviaže táto hmota.  Pridať ju môžeš aj k rastlinám, ktoré sú už zasadené. Stačí spraviť opatrne dieru do pôdy a vložiť do nej hydrogél.

Horizon33_2015 12 11_9 57 22.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Z hmoty si môžeš spraviť aj potravu pre rezané kvety. POZOR, len na vlastnú zodpovednosť! Do teplej vody pridaj dve lyžice cukru, dve lyžice bieleho vínneho octu a pol lyžičky chlórového bielidla. Zamiešaj a pridaj prášok, ktorý si predtým vytriasol z plienky. Takto budú kvety vo váze vyzerať ako v ľadovej triešti a mali by ti vydržať oveľa dlhšie.

Pozri, na čo všetko sa dá plienka použiť:

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 19. decembra 2016Zdroj www.youtube.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: