Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 dôvodov, pre ktoré už tieto vrecúška zo škatule od topánok už nikdy nevyhodíte

Desiccant silica gel
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Vždy, keď si kúpime topánky, kabelku či elektroniku, nájdeme v škatuliach aj malé vrecúška s nápisom „silica gel“. Vrecúško, ktoré nás varuje, aby sme jeho obsah v žiadnom prípade nejedli, zvyčajne vyhodíme do koša. No keď sme dozvedeli, na čo všetko sa dá použiť, už tak neurobíme :-)

1. Môže zachrániť mokrý telefón

Možno sa už aj vám stalo, že ste poriadne zmokli a navlhol vám mobil. Alebo vám dokonca spadol do vody. V takomto prípade ešte nemusí byť všetko stratené. Niekedy stačí, ak vyberiete batériu a kartu a dáte ich na noc do nádoby alebo sáčku s vreckami so silica gélom (v skutočnosti obsahujú oxid kremičitý). Gél by mal vytiahnuť vlhkosť z karty a batérie.

Extreme phone
www.thinkstockphotos.comFoto: www.thinkstockphotos.com

2. Zbohom zápachu zo športovej tašky

Asi každý, kto chodí do posilky alebo sa venuje nejakému športu, vie, že keď si dá do tašky spotené veci, jednoducho tam zatuchnú. No a taška môže po čase zapáchať. A všetko je to len kvôli vlhkosti. Preto je fajn, ak si do športovej tašky, prípadne skrinky, vložíte aspoň dve vrecúška so silica gélom. Zápach bude výrazne slabší.

Neatly Folded Clothes in front of Orange Duffle Bag
www.thinkstockphotos.comFoto: www.thinkstockphotos.com

3. Vysušte si kvety

Ak ste dostali nejakú krásnu kyticu a je vám ľúto ju len tak zahodiť, máme pre vás tip. Zabaľte kyticu do novinového papiera a vložte k nim aspoň dve vrecká so silica gélom. Kvety sa krásne vysušia :-)

Lavender bunch
www.thinkstockphotos.comFoto: www.thinkstockphotos.com

4. Zatuchnuté veci v kufri

Ak sa vraciate z dovolenky, môže sa stať, že veci v kufri sú ešte trošku vlhké a zatuchnú. Vyhnete sa tomu tak, že do kufra medzi oblečenie vložíte vrecká so silica gélom.

Travel preparations on wooden table
www.thinkstockphotos.comFoto: www.thinkstockphotos.com

5. Zarosený foťák

Ak patríte k vášnivým fotografom, možno sa stalo aj vám, že sa vám v taške zarosil objektív fotoaparátu. A opäť za všetko môže vlhkosť, ktorá vzniká pri prechode z chladného prostredia do teplého. Tento problém odstránite pomocou vreciek so silica gélom.

Camera on a grass background
www.thinkstockphotos.comFoto: www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 23. septembra 2016Zdroj www.genialetricks.de © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: