Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Väzenie sa nestalo jeho peklom, ale on sa stal peklom pre všetkých v ňom – Krutý a vynaliezavý Robert Vickers

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
unsplash.com
reklama:
reklama:

Už od mladého veku prestavoval pre ostatných nebezpečenstvo. Okradol a ublížil mnohým, no prvý krát zabil až počas jeho pobytu vo väzení. Tam svojou prítomnosťou rozpútal hotové peklo.

Narodil sa v roku 1958 a jeho kriminálna kariéra začala tým, že si našiel záľubu v bodaní ostatných detí ceruzkami. Prvý krát ho zatkli, keď bol v šiestej triede. No ani vtedy sa Robert nepoučil a ako tínedžer sa začal venovať krádežiam. Počas dvoch týždňov stihol vykonať 12 lúpeží. Jeho najväčšia krádež ho v 19-tich rokoch dostala do väzenia, kde naplno prejavil svoju brutalitu.

Ako prvé Robert bodol spoluväzňa, čím si k svojmu trestu pripísal 10 až 15 rokov. Následne mu bol pridelený nový spolubývajúci, ktorý ale nevydržal viac ako 2 týždne. Jeden deň, kým Robert driemal, im dozorcovia priniesli tácky s obedom. Nielenže ho spolubývajúci Frank Ponciano nezobudil, ale vypil mu aj nápoj Kool-Aid, ktorý podávali s obedom. To Roberta tak rozzúrilo, že Franka uškrtil posteľnou bielizňou a bodol ho zaostrenou zubnou kefkou. Potom do jeho chrbta vyryl slovo bonzai. Banzai je japonský bojový pokrik, no Robert ho chybne napísal a tým si vyslúžil prezývku Bonzai Bob.

murderpedia.org

Po tomto čine bol odsúdený na smrť, ale dovtedy stihol preliať ešte množstvo krvi. Bonzai Bob bol nesmierne šikovný a k tomu mal ešte ohybné kĺby. Spojením týchto dvoch vecí sa ľahko vedel vyslobodiť z pút a ciel, pričom napádal dozorcov a spoluväzňov pri každej príležitosti. Aby toho nebolo málo, tak mal Robert talent na výrobu provizórnych zbraní z čohokoľvek. Raz si vyrobil oštep zo zrolovaných novín a častí písacieho stroja, s ktorým bodol dozorcu.

Jednu noc Bonzai Bob unikol z cely tak, že skratoval elektrický zámok, ktorý ho väznil v cele. V snahe uniknúť potom vyliezol cez vetracie šachty na strechu väzenia. Keď ale zistil, že je moc vysoko na to, aby zoskočil, tak aspoň predviedol striptíz pre neďalekú dozorkyňu. Po tomto jeho predstavení bol hrubo odprevadený späť do cely. Deň pred jeho popravou mu okresný sudca udelil odklad vykonania rozsudku. Na súde sa pred reportérmi nechutne vyhrážal a zaprisahal sa, že ak ho štát čoskoro nepopraví, tak vyreže meno sudcu do jeho ďalšej obete.

Aby celý proces urýchlil, tak Robert zabil spoluväzňa Bustera Holsingera, ktorý bol tiež odsúdený na smrť. Pomocou prázdneho kartónu, vlasového toniku a kúsku toaletného papiera vyrobil Molotovský koktejl, ktorý mu hodil do cely. Toto všetko urobil len preto, lebo mal Buster hrubé poznámky o jeho neteri. Pri tomto útoku museli evakuovať celý blok, pričom niekoľko ľudí skoro prišlo o život.

Smoke.jpg
www.videoblocks.com#8212;smoke-and-mist-through-the-bars-b0ahlyxwinnx3oyc

V roku 1999, keď bol Robert Vickers konečne už pripútaný k stolu, na ktorom mu mali pichnúť smrteľnú injekciu, si všetci väzenskí dozorcovia vydýchli. Aj zbytok väzňov sa mohol uvoľniť po smrti tejto nebezpečnej osoby.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 3. februára 2018Zdroj www.criminalelement.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: