Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedeli ste, že najšťastnejšie páry majú túto jednu vec spoločnú?

Stastny par pexels 2.jpeg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pexels.com
reklama:
reklama:

Vedeli ste, že to nie je manželstvo, ktoré je kľúčom k trvalému šťastiu, ale niečo omnoho „základnejšie“? Ak ste zvedaví, o čo ide, čítajte ďalej.

V nedávnej štúdii prišiel ekonóm z Univerzity v Britskej Kolumbii John Helliwell na to, že najdôležitejším faktorom pre trvalý a šťastný vzťah je to, či vnímate svojho partnera ako svojho najbližšieho priateľa.

Po zohľadnení veku, pohlavia, príjmov, zdravotných podmienok sa zistilo, že páry, ktoré boli najlepšími priateľmi a žili spolu, boli minimálne rovnako šťastné ako páry, ktoré boli najlepšími priateľmi a boli zosobášené. Inými slovami, manželstvo nie je vôbec v tomto smere dôležité.

šťastný pár, pohľad do očí, úsmev
ilustračné: thinkstockphotos.com

Výskumníci dokonca zistili, že páry, ktoré spolu žili, ale neboli zosobášené, mali vyššie sebavedomie a celkovo boli šťastnejšie ako manželské páry.

Sociálna psychologička Bella DePaulo pri pohľade na rôzne štúdie z predchádzajúcich rokov prišla na to, že manželstvo nemá za následok šťastie alebo spokojnosť. V skutočnosti časom sa spokojnosť manželských párov zmenšuje.

Stastny par pexels 1.jpeg
ilustračné: pexels.com

Ďalšie štúdie toto tvrdenie potvrdzujú. Podľa hodnotenia veľkých životných udalostí na šťastie z roku 2011 páry, ktoré sa zosobášili, sa vo všeobecnosti po čase cítili menej spokojné so svojím životom.

Podľa Helliwella je vo vzťahu, rovnako ako v každodennom živote, dôležité práve priateľstvo.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 12. júna 2017Zdroj www.businessinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: