Veľkolepá Rihanna vie vždy prekvapiť. Čo pieseň, to veľký hit!

Zdieľať
profil Rihanny

Rihanna je jednoducho hviezda veľkého formátu. Jej piesne už roky kraľujú rôznym rebríčkom. 

Rihanna, celým menom Robyn Rihanna Fenty, je barbadoská speváčka, skladateľka, módna návrhárka, modelka a herečka. Narodila sa v Saint Michael, vyrastala však v Bridgetowne. Rihanna vek nerieši, je krásna, talentovaná a patrí medzi najsledovanejšie a najúspešnejšie umelkyne súčasnej doby.

Rihanna začala kariéru v roku 2003. Vtedy nahrala demonahrávky s pomocou producenta Evana Rogersa. Nakoniec podpísala zmluvu s vydavateľstvom Def Jam Recordings po tom, čo úspešne prešla konkurzom hip-hopového producenta a rappera Jay Z. Rihannine prvé dva štúdiové albumy Music of the Sun z roku 2005 a A Girl like Me z roku 2006 sa dostali do top 10 amerického rebríčku Billboard 200.

Jej tretí štúdiový album vydala v roku 2007 s názvom Good Girl Gone Bad. Hlavne singel „Umbrella“, ktorý naspievala spolu s Jay-Z-m, jej zabezpečili celosvetový úspech. Na začiatku roka 2009 začala pracovať na svojom štvrtom štúdiovom albume s názvom Rated R. V novembri 2010 Rihanna vydala svoj piaty štúdiový album s názvom Loud.

O rok neskôr vydala svoj šiesty štúdiový album pod názvom Talk That Talk. Album sa umiestnil v rebríčku Billboard 200 na treťom mieste a predaných bolo 198 000 kópií. V novembri 2012 vydala svoj siedmy štúdiový album Unapologetic. V októbri 2013 spojila sily s Eminemom a naspievali pieseň The Monster. 28. januára 2016 vyšiel jej ôsmy album pod názvom Anti.

Rihanna okrem speváckej scény obohatila aj hereckú, keď si zahrala malú rolu vo filme Bravo Girls: Všetko alebo nič (Bring It On: All or Nothing), ktorý vyšiel 8. augusta 2006. Taktiež sa objavila v jednom diele americkej telenovely All My Children a v seriál Las Vegas.

Rihanna Instagram

Rihanna Instagram obohacuje rôznymi fotografiami a videami zo svojho života, či už osobného alebo pracovného. Na svojom účte s názvom badgalriri má už takmer 65-miliónov sledovateľov.

Rihanna 2018

Fanúšikovia sa domnievajú, že speváčka chystá nový album. Je to preto, že Rihanna zdieľala video a fotku svojej práce na novej hudbe. Oficiálny názov ešte nie je známy, no akí by to boli fanúšikovia, keby na niečo neprišli, všakže? Povráva sa, že by sa mohol volať „R9“. Takže uvidíme, čím nás Rihanna prekvapí.

Rihanna a jej detstvo

Rihannino detstvo bolo veľmi ovplyvnené závislosťou otca na kokaíne a alkohole, čo viedlo k neistému manželstvu jej rodičov. Počas detstva si prešla mnohými CT vyšetreniami, pretože často trpela neznesiteľnými bolesťami hlavy. Lekári mali vraj podozrenie, že je to nádor, pretože to bolo dosť intenzívne. Keď mala 14 rokov, jej rodičia sa napokon rozviedli a jej zdravie sa začalo zlepšovať.

Zaujímavosti o Rihanne

– dátum narodenia – 20. február 1988

– miesto narodenia – Saint Michael, Barbados

–  hudobný žáner – R&B, Dance-pop, Pop, Dancehall, Reggae, Hip-hop

– jej matka Monica Braithwaite je účtovníčka na dôchodku, afro-guayanského pôvodu a jej otec Ronald Fenty je vedúci skladu, barbadoského a írskeho pôvodu

– má dvoch bratov (Rorrey a Rajad Fenty), dve nevlastné sestry a nevlastného brata z otcovej strany – každý od odlišnej matky z jeho predchádzajúcich vzťahov

– aj keď spočiatku chcela vyštudovať vysokú školu, napokon sa začala venovať hudobnej kariére

– podľa jej vlastných slov jej hudbu najviac ovplyvnili Alicia Keys, Beyoncé a jej karibský pôvod

– keď mala 15 rokov, vyhrala talentovú šou so skladbou HERO od Mariah Carey

– pred vystúpeniami si dáva skoro vždy panáka, väčšinou je to vodka alebo tequila

– Rihanna má až 7 voskových sôch po celom svete, ktoré sa nachádzajú v múzeách MADAME TUSSAUDS

– v roku 2007 si Rihanna poistila svoje nohy za 1 milión dolárov

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom