Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Veronika Cifrová Ostrihoňová: Koniec v Markíze a prestup do RTVS!

Veronika Cifrová Ostrihoňová
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Veronika Cifrová Ostrihoňová Foto: Michal Hudec
reklama:
reklama:

Rozhodla sa pre zmenu. Obľúbená slovenská moderátorka a redaktorka Televíznych novín na Markíze Veronika Cifrová Ostrihoňová prestúpila z televízie Markíza do verejnoprávnej RTVS. Tam bude od marca tvárou staronovej relácie Silná zostava, ktorá sa tak v novom zložení vracia na obrazovky po niekoľkomesačnej pauze. 

Najsledovanejšej televízii tak dala po rokoch v spravodajstve a pauze na materskej dovolenke zbohom. Pravidelnou sparing partnerkou pre Ostrihoňovú bude aj standup komička Simona Salátová, relácia sa presúva na Jednotku a bude sa vysielať každý štvrtok po relácii Zlaté časy. „Ďakujem RTVS za túto príležitosť a ponuku. Veľmi sa teším na nakrúcanie Silnej zostavy, bude to pre mňa úplne nová a verím, že obohacujúca skúsenosť. Teším sa na rôzne zaujímavé témy, ktoré spolu s hosťami v štúdiu otvoríme a budeme o nich diskutovať,“ povedala Veronika pre RTVS. „Na moju novú úlohu v Silnej zostave sa veľmi teším. Spája to, čo milujem, a to je vyjadriť svoje názory a nebáť sa pritom byť sama sebou. Verím, že do relácie prinesiem humor a nadhľad a na oplátku sa zase ja naučím niečo nové v rôznych oblastiach,“ doplnila ju Salátová.

​Témami relácie budú aj v novej sezóne aktuálne témy v našej spoločnosti pohľadom žien. Hostkami budú ženy z rôznych oblastí spoločnosti – expertky v danej profesii, komentátorky, blogerky, zástupkyne rôznych vekových skupín. Ostrihoňová má okrem toho aj vlastnú talkshow Sit down s Veronikou, ktorá sa venuje inšpiratívnym ženám. Okrem toho má na konte aj sošku z ankety Osobnosť televíznej obrazovky v kategórii Redaktorka spravodajstva za rok 2018. „Teším sa, že relácia Silná zostava sa po dlhšej prestávke vracia na RTVS v novom šate. Myslím si, že takýto typ diskusného formátu patrí na obrazovky verejnoprávnej televízie. Zároveň som rád a vážim si, že súčasťou tvorivého tímu relácie Silná zostava budú aj Veronika Cifrová Ostrihoňová a Simona Salátová, ktorým v ich nových pozíciách držím palce,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Tím Silnej zostavy tvoria prevažne ženy, režisérkou je Andrea Horečná, dramaturgiu má na starosti Martina Kubániová a námet, scenár a odborná spolupráca budú pod palcom Ľubice Stanek. Na prvú epizódu vynovenej relácie sa môžu diváci tešiť už 4. marca. V minulosti reláciu moderovala Oľga Baková, ktorá z televízie odišla v roku 2018, napriek tomu ostala moderátorkou Silnej zostavy až do jej konca v marci minulého roka.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor redDátum 29. januára 2021
reklama:
reklama:
reklama: