VIDEO: Ukrajinského poslanca hodili do smetného koša!

Zdieľať
Horizon33_2014-9-17_12-12-55

Žuravský je v Kyjeve nepopulárny, keďže v roku 2012 navrhol zákon umožňujúci tvrdé zásahy voči demonštrantom

KYJEV 17. septembra – Kontroverzného ukrajinského poslanca Vitalija Žuravského v utorok priamo pred parlamentom v Kyjeve rozhnevaný dav hodil do odpadkového koša. O incidente, ktorý je zachytený aj na amatérskom videozázname, v stredu informuje portál britského denníka Daily Mail. Žuravský sa očividne z koša plného odpadkov nevedel dostať a demonštranti po ňom následne hodili aj pneumatiku, ktorá ho zasiahla do hlavy.

Horizon33_2014-9-17_13-37-16

Nie je jasné, čo presne predchádzalo útoku. Žuravský je však v Kyjeve nepopulárny, keďže ešte za éry dnes už zosadeného prezidenta Viktora Janukovyča v roku 2012 navrhol zákon umožňujúci tvrdé zásahy voči demonštrantom. V minulosti bol tiež členom Janukovyčovej Strany regiónov.

Útok na neho sa stal v utorok, teda v deň, keď ukrajinský parlament ratifikoval asociačnú dohodu s Európskou úniou. Práve jej odmietnutie Janukovyčom viedlo k masovým demonštráciám v celej krajine. Udalosti vyústili až do Janukovyčovho úteku z vlasti, anexii Krymu Ruskom a vypuknutí násilností medzi armádou a proruskými separatistami na východe Ukrajiny.

A koho by ste tam hodili vy? :D :D :D

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom