Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

VIDEO: V Bratislave sa v piatok protestovalo proti vláde, no protest sa vymkol spod kontroly! Proti demonštrantom tvrdo zasiahla polícia

protest bratislava
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Protest s názvom Berieme si späť svoju krajinu ukončila polícia. Zhromaždenie sa začalo pred Prezidentským palácom.

18 účastníkov protestu, ktorí mali pri sebe nože, dýky a boxery, skončilo na výsluchu. Ostatní protestujúci preto žiadali pred policajným oddelením ich prepustenie, pretože podľa nich bolo jediným dôvodom toho, že ich policajti zbalili, skutočnosť, že išli po ceste a nie po chodníku.

„Po 19.00hod sa dav zhruba 150 ľudí presúval ulicami v centra mesta naďalej po cestných komunikáciách. Táto skupina ľudí  opätovne viackrát nerešpektovala výzvy polície, aby opustila cestnú komunikáciu a využívala chodník pre chodcov. V priebehu podvečerných udalostí prišlo k zraneniu celkom 3 osôb, pričom jednou z nich bola policajtka. Poranenia týchto osôb si vyžiadalo u každého z nich ošetrenie. Doposiaľ bolo na políciu predvedených celkom 18 osôb,“ upresnila hovorkyňa bratislavskej polície Tatiana Kurucová.

Účastníci protestu sa presunuli centrom mesta do budovy Právnickej fakulty a chceli od vrátnika, aby ich vpustil do ďalších priestorov univerzity.  Vo vestibule školy potom policajti niektorých účastníkov legitimovali a 12 protestujúcich vyviedli z budovy.

Po zásahu museli záchranári ošetriť niekoľkých ľudí, medzi ktorými bola aj jedna policajtka.

Jeden z organizátorov protestu vyhlásil, že piatková demonštrácia je len postup od akcie, ktorá sa začala už 8. novembra. Protestujúci žiadajú, aby bola vo verejnoprávnych médiách umožnená živá relácia o pálčivých problémoch, ktoré sa týkajú celej spoločnosti.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 23. novembra 2013Zdroj topky.sk, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com
reklama:
reklama:
reklama: