Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Video: V Odese došlo k mohutnému výbuchu! Hlásia zranených!

Ukraine
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Black smoke billows from burning tires at a checkpoint, following an attack by Ukrainian troops outside Slovyansk, Ukraine, Thursday, April 24, 2014. Ukrainian government troops moved against pro-Russia forces in the east of the country on Thursday and killed at least two of them in clashes at checkpoints manned by the insurgents, the government and insurgents said. Russian President Vladimir Putin decried what he described as a "punitive operation." (AP Photo/Mika Velikovskiy)
reklama:
reklama:

Obyvatelia Odesy postavili niekoľko takýchto stanovíšť pri meste s cieľom zabrániť proruským separatistom vstúpiť do moldavského odštiepeneckého regiónu Podnestersko

Na ukrajinskom kontrolnom stanovišti pri čiernomorskom prístave Odesa vybuchla v noci na piatok nálož, ktorá zranila siedmich ľudí. Informovala o tom miestna polícia. Obyvatelia Odesy postavili niekoľko takýchto stanovíšť pri meste s cieľom zabrániť proruským separatistom vstúpiť do moldavského odštiepeneckého regiónu Podnestersko. Agentúra Interfax citovala svedkov, podľa ktorých nálož hodil ku stanovišťu niekto z okoloidúceho auta. NATO v marci varovalo pred možným vojenským pripojením Podnesterska k Rusku podľa vzoru Krymu.

Ukraine

Podnestersko, moldavské územie medzi Ukrajinou a riekou Dnester, sa od vlády v Kišiňove jednostranne odtrhlo v roku 1990. Polmiliónové obyvateľstvo Podnesterska je tvorené z tretiny Moldavčanmi, Rusmi a Ukrajincami. Rusko má v tomto regióne stovky svojich vojakov. Moldavská vláda, ktorá má záujem o vstup do EÚ, ešte koncom marca varovala Rusko pred akýmikoľvek pokusmi o pričlenenie proruského regiónu k svojmu územiu.

https://www.youtube.com/watch?v=BI-6CxSDApM

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 25. apríla 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, SITA/AP, video: youtube.com
K téme
reklama:
reklama:
reklama: