Vieme, aké podprsenky sa mužom najviac páčia! Koľko mužov sa babám pozerá do výstrihu?

Zdieľať
Hong Kong Fashion Week
A model presents lingerie of the Fall/Winter collection by Hong Kong fashion brand Sky-High Underwear during the Fashion Week Expo in Hong Kong Tuesday, Jan. 14, 2014. The exhibition invited nearly 1,850 exhibitors from 29 countries and regions. (AP Photo/Kin Cheung) (AP Photo/Kin Cheung)

Až 95 percent mužov sa pozerá ženám do výstrihu. Vyplýva to z výsledkov prieskumu, ktorý realizovali na Slovensku počas septembra na vzorke 328 respondentov vo veku 19 – 50 rokov.

Za najsexi farbu podprsenky považuje viac ako polovica opýtaných čiernu. Ďalšími obľúbenými farbami spodnej bielizne sú červená a biela. Neobvyklé a výrazné farby sa páčia len každému desiatemu mužovi. Za najmenej príťažlivé považujú podprsenky telovej farby alebo so vzorom.

Macedonia Fashion
A model displays underwear by Goldenpoint fashion house during a fashion show in Skopje City Mall, Macedonia, late Saturday, Oct. 4, 2014. (AP Photo/Boris Grdanoski)

Tri štvrtiny opýtaných si myslia, že dobre zvolená bielizeň pre ženu dokáže urobiť veľmi veľa. Rovnaký počet tvrdí, že je dôležité, akú ich partnerka nosí podprsenku, no iba tretina sa podľa vlastných slov vyzná v číslovaní. Iba 30 percent sa už odvážilo svojej priateľke či manželke podprsenku kúpiť, pričom takmer polovici sa stalo, že partnerke nakoniec nebola dobrá. Štyridsaťsedem percent chlapov má o veľkostiach podprseniek len hmlistú predstavu a zvyšok je vraj úplne bezradný.

Za najdôležitejšie kritérium pri výbere bielizne označili muži pohodlnosť pri nosení. Ak by si chlapi kupovali podprsenku pre seba, chceli by, aby opticky tvarovala pekný dekolt. Kvalitný materiál s dlhou životnosťou skončil na treťom mieste tesne pred sexi dizajnom bielizne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom