Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, kde sa nachádza slovenské Plitvické jazero? Budete sa tu cítiť ako pri mori

Sutovske jazero.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
reklama:
reklama:

Výborné miesto na letné osvieženie v blízkosti hlavnej cesty, voda príjemne studená s krásnou modro-zelenou farbou. Aj toto je tzv. slovenské Plitvické jazero. 

Ak túžite po dovolenke pri mori, no nemôžete ju z akýchkoľvek dôvodov absolvovať, doprajte si podobný pocit aj na Slovensku. Aj my tu totiž máme krásne miesto, kde sa budete cítiť doslova ako pri mori.

Hovoríme o Šútovskom jazere. Nachádza sa medzi obcami Šútovo a Rieka. Je to vyhľadávané miesto vďaka svojej vodnej ploche. Kedysi tu bol veľký lom, ktorý je v dnešnej dobe zaplavený vodou a ľudia ho využívajú na pobyt pri vode, plávanie a člnkovanie sa. Bývalý kameňolom sa v lete premení na krásne prírodné kúpalisko s nádherným výhľadom na okolité kopce a priezračnou vodou.

18011174_404795779892281_7403127734689721119_n.jpg
www.facebook.com

Okolité terasovité svahy pripomínajú scény z westernových filmov. Spolu s priezračnou vodou tyrkysovej farby robia z jazera obľúbenú rekreačnú lokalitu. Preto ho ľudia nazývajú ako slovenským Plitvickým jazerom. Nájdete tu dve väčšie pláže s relatívne dobrým prístupom do vody, veľa menších plážičiek s komplikovanejším prístupom do vody a jednu nudapláž.

Taktiež je tu aj občerstvenie v podobe bufetov s čapovaným pivom a ponukou „kúpaliskového“ jedla, plus jeden motorest s názvom Rieka v blízkej vzdialenosti. Parkovať môžete priamo pri jazere na relatívne veľkej spevnenej ploche

14199650_1101087643272766_3359497397427865527_n.jpg
www.facebook.com

Aj okolitá príroda má však čo ponúknuť. Ak máte chuť si spraviť aj výlet, priamo od jazera vedie turistický chodník k Šútovskému vodopádu, ktorý sa nachádza v národnom parku Malá Fatra. Turistická trasa meria 5 km, má prevýšenie 300 m a jej prejdenie vám potrvá 3 hodiny tam aj naspať.

Takže, ak vás toto miesto, ktoré vyhľadávajú nielen Slováci, ale aj zahraniční turisti zaujalo, určite neváhajte a vyberte sa sem stráviť teplé letné dni.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 3. júla 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: