Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, ktoré zviera žije len na území našich Tatier?

Sni mka obrazovky 2018 03 03 oa15.23.44.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Tatry sú miestom, kde denno-denne prichádza veľké množstvo nielen domácich, ale aj zahraničných turistov, aby si ich obzreli zblízka. Okrem krásnych vrchov a štítov tam žije aj zviera, ktoré nikde inde na svete nenájdete. Viete, o ktoré zviera ide? 

Tatry

Tatry tvoria najvyššiu časť Karpát, nachádzajú sa v severnej časti Slovenska na hranici s Poľskom. Toto pohorie sa rozprestiera na ploche 786 km² a nájsť tam môžete až 30 štítov s výškou nad 2500 metrov nad morom.

Delenie Tatier

Tatry sa delia na dva samostatné podcelky, ktorými sú Západné Tatry a Východné Tatry a tie sú oddelené Ľaliovým sedlom. Východné Tatry sa ďalej členia na Vysoké a Belianske Tatry, ktoré delí Kopské sedlo.

Kamzík

Na svete žije viacero druhov kamzíka. No viete, ktorý druh žije len na území Tatier?

Kamzík vrchovský tatranský

Vedeli ste o tom, že Kamzík vrchovský tatranský nežije nikde inde vo svete, len na Slovensku? Jeho existencia je v súčasnosti do veľkej miery ohrozená a preto patrí k chráneným druhom. Mali ste to šťastie a videli ste ho počas nejakého výletu v Tatrách?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 4. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: