Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete o tom, že by ste mali spávať otočený na ľavý bok? Pre toto je prospešnejšie.

Beautiful girl in bed counting sheep. Vector illustration.
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com

Pre mnohých ľudí je spánok jednou z najobľúbenejších foriem oddychu. Vedeli ste však, že poloha, v ktorej spíte, môže ovplyvniť vaše zdravie. Výskumy ukázali, že spánok na ľavej strane je pre nás a väčšinu našich orgánov oveľa zdravší ako spánok na pravej strane.

Zlepšuje funkciu nášho lymfatického systému

Lymfatický systém zohráva dôležitú úlohu v odbúravaní toxínov a odpadových látok z nášho tela. Odborníci tvrdia, že najväčšia lymfatická cieva sa nachádza na ľavej strane. Práve preto spánok na ľavej strane pomáha pracovať lymfatickému systému efektívnejšie. No a keďže lymfatický systém má na starosti prenos tukov, bielkovín a iných dôležitých látok do tkanív, ležanie na ľavej strane umožňuje bunkám získavať tieto látky rýchlejšie.

http://www.thinkstockphotos.com
www.thinkstockphotos.com

Umožňuje slezine pracovať správne

Slezina je najväčším orgánom lymfatického systému a tiež sa nachádza na ľavej strane nášho tela. Keď spíme na ľavej strane, naša slezina pracuje efektívnejšie. Hlavnou príčinou je gravitácia, vďaka ktorej slezinou lepšie prúdi krv, a slezina tak lepšie filtruje nečistoty.

http://www.thinkstockphotos.com
www.thinkstockphotos.com

Zabezpečuje to správne vyprázdňovanie

Tenké a hrubé črevo sú prepojené na mieste na ľavej strane nášho tela. Keď spíme na ľavej strane, gravitácia uľahčuje odpadu presun z tenkého do hrubého čreva. Vďaka tomu sa hrubým črevom odpad dostane z tela rýchlejšie von.

http://www.thinkstockphotos.com
www.thinkstockphotos.com

Zbaví vás pálenia záhy

 Ak vás často trápi pálenie záhy, mali by ste si ľahnúť na ľavú stranu. V tejto polohe je váš žalúdok umiestnený pod rovinou zvierača, ktorý spája pažerák a žalúdok. Ležanie na ľavej strane zabraňuje tomu, aby sa obsah žalúdka vrátil späť do pažeráka.

http://www.thinkstockphotos.com
www.thinkstockphotos.com

Zabraňuje preťaženiu pečene

Pečeň sa nachádza na pravej strane tela a ak budeme ležať na ľavej strane, zvýšime tlak vyvinutý na tento orgán. Zároveň však spanie na ľavej strane nedovolí toxínom a škodlivým látkam, aby pečeň preťažili.

http://www.thinkstockphotos.com
www.thinkstockphotos.com

Je to dobré pre srdce

Na ľavej strane prichádza do srdca krv z pľúc a následne ju srdce pumpuje do celého tela. Preto je spánok na ľavej strane dobrý na to, aby naše srdce robilo svoju prácu jednoduchšie a efektívnejšie. Gravitácia totiž zabezpečí jednoduchšiu funkciu obehového systému, konkrétne aorty a dolnej dutej žily.

http://www.thinkstockphotos.com
www.thinkstockphotos.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 4. októbra 2016Zdroj brightside.me © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,