Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vojnový veterán chcel spáchať samovraždu. Keď si zapálil poslednú cigaretu, počul z kríkov zvuky, ktoré jeho rozhodnutie zmenili

Tt 1.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
mutualrescue.org
reklama:
reklama:

Posttraumatická stresová porucha je veľmi častou psychickou chorobou, ktorá trápi mnohých vojakov. Vojaci totiž videli a zažili hrozné veci, a rany na duši sa hoja najťažšie a najdlhšie. Niekedy sa nezahoja ani dlho po tom, čo utíchnu všetky zbrane.

Josh Marino, veterán z Iraku, ktorý trpí posttraumatickou stresovou poruchou, povedal: „Mnoho z nás si neuvedomí, že aj po príchode domov si vojnu nesieme so sebou.“

Josh mal pocit, že už s tým viac nedokáže žiť a rozhodol sa to všetko ukončiť. Napísal list na rozlúčku, zobral si nôž a išiel si von zapáliť poslednú cigaretu. Z najhlbšieho pocitu zúfalstva ho však zrazu čosi vytrhlo. Z neďalekých kríkov sa ozvalo mňaukanie a primotalo sa k nemu túlavé mača. „Jednoducho ku mne prišlo a začalo sa obtierať o moje nohy, tak som ho začal hladkať. Vtedy sa to vo mne zlomilo a rozplakal som,“ povedal.

Cat rescue soldier life suicide scout josh marino 5.jpg
mutualrescue.org

Tento moment spôsobil, že sa v Joshovi čosi zmenilo. Vďaka mačke, ktorej dal meno Scout, v sebe objavil chuť žiť. „Prestal som myslieť na svoje problémy a začal som myslieť na jeho problémy, a to mi pomohlo,“ povedal veterán.

Cat rescue soldier life suicide scout josh marino 10.jpg
mutualrescue.org

Vytvorilo sa medzi nimi puto, no tým sa ich príbeh nekončí. Bývalý vojak natočil video, v ktorom sa podelil o svoj príbeh a o to, ako sa mu podarilo prekonať tento ťažký stav.

Cat rescue soldier life suicide scout josh marino 9.jpg
mutualrescue.org

Pozrite si video o dojímavom príbehu vojaka, ktorý znovu našiel dôvod žiť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 3. októbra 2017Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: