Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vrch Rysy vo Vysokých Tatrách

Sni mka obrazovky 2018 03 30 oa10.43.36.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Tatry patria medzi tie najväčšie symboly Slovenska. To, že sú naozaj jedným z tých najnavštevovanejších miest u nás svedčia aj čísla návštevníkov a turistov, denne sa tam totiž vyberie nejeden domáci, ale aj zahraničný turista, aby spoznal štíty a kopce aj zblízka. Medzi obľúbené miesta patrí aj vrch Rysy?

Tatry tvora najvyššiu časť Karpát, nachádzajú sa v severnej časti Slovenska, na hranici s Poľskom. Toto pohorie sa rozprestiera na ploche 786 km² a nájsť tam môžete až 30 štítov s výškou nad 2500 metrov nad morom.

Tatry sa delia na dva podcelky, ktorými sú Západné Tatry a Východné Tatry a tie sú oddelené Ľaliovým sedlom. Východné Tatry sa ďalej členia na Vysoké a Belianske Tatry, ktoré delí Kopské sedlo.

Vrch Rysy

Ide o hraničný štít s Poľskom a zároveň ide aj o najvyšší štít, kde sa dá dostať bez horského vodcu. Jeho výška je 2503 metrov nad morom Z vrcholu vybiehajú až tri hrebene: na sever k Malým Rysom, na juh cez Váhu k Českému štítu a na západ k Žabiemu koňu.

Ako vznikol názov?

Názov Rysy pochádza z goralského rysy, čo je pomenovanie pre čiary, ryhy či štrbiny, ktoré sú viditeľné pri pohľade zo severu na vrchol Rysov a tiež na severné steny Mengusovských štítov. Vedeli ste o tom?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 2. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: