Vysoké bezpečnostné opatrenia po atentáte na premiéra: Dieťa s atrapou zbrane pred domom prezidenta Pellegriniho

Zdieľať
272127_sutaj estok 640x420.jpg

Polícia stotožnila muža, ktorý tvrdil, že išlo o hru. Minister Šutaj Eštok varoval pred ďalšími provokáciami, ktoré môžu ohroziť životy občanov a zvýšiť napätie v spoločnosti.

aktualizované 31. mája 11:11

Polícia rieši prípad otca, ktorého dieťa mierilo atrapou zbraňou na dom, v ktorom býva novozvolený prezident Peter Pellegrini. Informoval o tom minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Ako uviedol, tento čin mohol skončiť fatálne, pretože príslušníci Úradu na ochranu verejných činiteľov sú v plnom nasadení a v plnej pohotovosti. Človeka s kuklou na hlave a so zbraňou či atrapou zbrane v ruke vyhodnocuje ochranka ako bezpečnostnú hrozbu. „Pri jednom zlom pohybe tohto človeka sa situácia mohla skončiť tragicky,“ upozornil minister.

Bezpečnostné opatrenia

Minister priblížil celú situáciu a ukázal aj záznam z bezpečnostnej kamery pred domom Pellegriniho. Incident sa stal vo štvrtok 30. mája, keď sa krátko po 16:00 objavilo pred domom novozvoleného prezidenta auto, v ktorom sedeli dve osoby, a to jeden dospelý muž a jedno dieťa, ktoré malo na hlave kuklu a zbraň v ruke.

Dieťa mierilo priamo na dom, v ktorom býva Pellegrini. Minister vnútra upozornil, že v tejto chvíli sú už tretí týždeň od atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) zvýšené bezpečnostné opatrenia na maximum.

„Takmer všetci policajti sú v uliciach. Všetci policajti aj ochrankári Úradu na ochranu ústavných činiteľov vedia, že útok na ústavného činiteľa nie je fikciou, ale že sa stal realitou. Že v stredu pred dvomi týždňami tu spáchal jeden šialenec atentát na demokraciu. To nie je hra. To sa stalo,“ zdôraznil Šutaj Eštok s tým, že preto prispôsobili aj všetky postupy tomu, aby sa takéto niečo už nestalo.

Vraj išlo o hru

Minister informoval, že včerajší incident rieši polícia a muža po tomto čine polícia stotožnila. „Vedel, že ide o dom prezidenta a tvrdí, že išlo o hru,“ informoval šéf rezortu vnútra.

„Naozaj sa pýtam, či je niekto schopný a ochotný takto konať a ohrozovať život svoj, a čo je horšie, život vlastného dieťaťa,“ reagoval minister s tým, že ak sa niekto snaží testovať policajné zložky, či sú pripravené zasiahnuť, tak ho ubezpečil, že sú pripravené reagovať v zlomku sekundy.

„Ohroziť život vlastného dieťaťa len preto, že sa tu už niekto nezmestí do kože. Chcem apelovať na občanov, nech je tento šialený skutok posledným, ktorý sa otvorenou provokáciou snaží zvyšovať napätie v slovenskej spoločnosti. Sme jeden národ, jedna krajina, jedno Slovensko a všetci tu chceme žiť v pokoji, mieri, bezpečí a bez nenávisti. Nehovorme iba o tom, ale aj tým žime,“ uzavrel minister vnútra.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom