Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Youtuber Selassie: Rozhovor aj o tom, čo považuje za svoj najväčší úspech a ako vyzerá jeho deň!

selassie 3
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Selassie má dnes už viac ako 200-tisíc odberateľov a je jedným z najsledovanejších slovenských youtuberov. Prečítaj si, čo ho motivovalo k natáčaniu videí a čo považuje za svoj najväčší úspech.

Kto je Selassie?

Matej Slažanský, ktorého poznáš pod prezývkou Selassie alebo Slážo, je podľa vlastných slov pohodový chalan, ktorý rád zabáva ľudí. Momentálne neštuduje, no hlási sa na vysokú školu. Svoj YouTube kanál menameselassie založil pred dvoma rokmi a dnes má už viac ako 200-tisíc odberateľov. Jeho najsledovanejšie video 25 faktov, ktoré o mne neviete má vyše 270-tisíc zhliadnutí.

Má tvoje umelecké meno niečo spoločné s Haile Selassie, ktorého dodnes rastafariáni uctievajú ako boha? Prečo si si vybral práve meno Selassie?

Selassie: Áno má. Vybral som si meno – menameselassie – hlavne kvôli určitej úcte k nemu. Kedže toho dokázal naozaj veľa, len to by bolo na dlhé vysvetľovanie :-D

Ako si začínal? Čo ťa motivovalo k natáčaniu videí a k rozhodnutiu stať sa youtuberom?

Selassie: Našiel som náhodne v škole video od Pewdiepie (vtedy mal asi tak 200 000 tisíc odberov) no a zaujalo ma to, tak som si povedal, že to skúsim tiež. Dopadlo to tak, ako je to teraz :-D Neočakával som od toho nič moc a už vôbec nie, že budem jeden z najsledovanejších youtuberov. Začiatky boli dosť tažké, nie ako teraz, keď sa youtuber za dva mesiace vyšvihne na 50 tisíc + odberov. Ja som za dva mesiace nazbieral ledva 100 odberov a aj to bolo pre mňa neskutočne velké číslo. Dnes je to proste jednoduchšie, no zas kto rýchlo stúpne, rýchlo aj spadne.

selassie 1

Vyšvihol si sa medzi najsledovanejších slovenských youtuberov, čakal si takýto úspech? Stáva sa ti, že ťa tvoji fanúšikovia zastavia na ulici?

Selassie: Nečakal som, že budem mať taký úspech, aký mám, je to pre mňa dosť zaujímavé :-D Fanúškovia ma zastavujú dosť často, väčšinou si ma však „nenápadne“ fotia pretože sa boja ma osloviť, a to sa mi zdá trápne. Ale tak čo sa dá robiť, je to taká daň za „slávu“.

Môžeš nám priblížiť, ako vyzerá taký obyčajný deň youtubera?

Selassie: Obyčajný deň youtubera? Tak kedže nechodím do školy, vstávam okolo 10:00, najem sa natočím video ( Témy, QnA … ). Potom dané video editujem, to vačšinou trvá celkom dlho. No a večer skočím buď niekam na pivko, alebo mám stream. V podstate je to skoro stále to isté, no medzi týmito činnostami riešim veľa menších vecičiek, takže mám stále čo robiť :-)

Máš nejaké plány do budúcnosti čo sa týka práce alebo školy?

Selassie: Mám teraz pár zaujímavých ponúk, tak som zvedavý, ako to dopadne. No a budúcnosť? Mám svoj sen, za ktorým si idem, ale ten neprezradím *acute* 

selassie 4

Čo nového chystáš pre svojich fanúšikov? Nerozmýšľal si nad spoluprácou s iným SK/CZ youtubermi?

Selassie:  Skeče :-) Nápadov na zábavné skeče mám kopec, takže len treba zohnať ľudí, ktorí majú čas, a môže sa ísť točiť.

selassie 5

Stretol si sa počas svojej kariéry youtbera aj s kritikou? Ak áno, ako si na ňu reagoval a čo pre teba kritika znamená?

Selassie: Samozrejme, že stretol. No, ak sa mám priznať, všímam si len konštruktívnu kritiku, pretože väčšinou to je „kritika“, ktorá je pre mňa bezvýznamná lebo je to ako by sme povedali „zbytočný hate“. Pokiaľ je kritika konštruktívna, tak sa z nej snažím poučiť.

Videli tvoji rodičia nejaké z tvojich videí? Ak áno, čo na ne hovoria?

Selassie: Rodičia ma v tomto podporujú na 100 %. Veď môj tatko aj v pár videách účinkoval :-) Som rád, že moji rodičia chápu to, čo robím, a že ma v tom podporujú.

selassie 2

Tvoja séria videí QnA mala veľký úspech. Plánuješ do budúcna niečo podobné?

Selassie: Niečo podobné ako QnA? Hmm myslím, že nič podobné nejde urobiť :-D Je to jednoduchá séria, ktorá je založená na tom, že je uletená.

Čo je tvojou inšpiráciou pri nakrúcaní videí?

Selassie: Všeličo, nevem to presne definovať.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech – v osobnom živote aj v živote youtubera?

Selassie: Dostal som od Youtubu zarámovanú plaketu s gratuláciou k 100 000 odberom. No to nie je všetko *acute* Som štastný, že robím to, čo ma baví a dokáže ma to uživiť. To je pre mňa najväčší úspech.

A na záver, čo by si odkázal našim čitateľom? :-)

Selassie: Stále sa usmievajte a nenechajte si ničím skaziť náladu :-)

selassie

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Petra StrukováDátum 17. februára 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., Archív Selassie
reklama:
reklama:
reklama: