Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Z toho, čo sa v minulosti používalo na liečenie, budete mať zimomriavky

Befunky collagef.jpg
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
en.wikipedia.org

Medicína si prešla za posledných pár desaťročí veľkými zmenami a posunula sa do sfér, o ktorých ľudia v minulosti ani len nesnívali. Pozrite sa, čo všetko sa v medicíne používalo kedysi!

1. Púšťanie žilou

V minulosti lekári verili, že choroby boli spôsobené nezdravými telesnými tekutinami, a tak si mysleli, že keď sa telo zbaví „nakazenej“ krvi, človeku sa polepší. A tak používali púšťanie žilou takmer na všetko – na mor, epilepsiu či ovčie kiahne.

Po čase si však lekári uvedomili, že nielenže táto liečba nepomáha, ale stav pacientov ešte zhoršuje.

Desktop 1468346380.png.jpg
en.wikipedia.orgFoto: en.wikipedia.org

2. Kokaín

Kokaín sa kedysi používal ako liek proti bolesti a napríklad taký Freud predpisoval kokaín svojim pacientom pomerne často. Po čase si však lekári uvedomili, že je to veľmi návyková látka a čoskoro ho zakázali.

Desktop 1468346382.png.jpg
commons.wikimedia.orgFoto: commons.wikimedia.org

3. Terapia močom

Tento spôsob liečenia niektorí ľudia uznávajú dodnes. Veria, že pitie moču alebo jeho vtieranie do pokožky robí ľudí zdravšími. Samozrejme, že to vôbec nepomáha…

The test 1006794_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

4. Chloroform

Chloroform bol vyvinutý v roku 1831 ako anestetikum. Pred týmto objavom boli operácie čistým hororom, pretože pacient bol prakticky pri vedomí. Chloroform sa používal na uspanie pacientov tým spôsobom, že pacient vdychoval výpary z handry nasiaknutej touto látkou. Mnohí pacienti sa však z tohto spánku už nezobudili.

Desktop 1468346383.png.jpg
commons.wikimedia.orgFoto: commons.wikimedia.org

5. Heroín

Heroín sa pôvodne používal ako liek na tlmenie kašľu a čoskoro sa začal používať na liečbu všetkých možných problémov s dýchaním. Potom jeho účinky začali využívať tí, ktorí užívali morfium, a tak tento liek zakázali.

Desktop 1468346390.png.jpg
commons.wikimedia.orgFoto: commons.wikimedia.org

6. Arzén

Len pre istotu – arzén je prudko jedovatý. Napriek tomu sa už od antických čias používal ako liek na rozličné zdravotné ťažkosti a tiež ako prísada do rôznych líčidiel.

Desktop 1468346392.png.jpg
commons.wikimedia.orgFoto: commons.wikimedia.org

7. Dávenie

V minulosti sa používali rôzne toxické látky, ktoré vyvolávali zvracanie. No a boli používané práve preto, aby sa telo zbavilo látok, ktoré spôsobujú chorobu. Mnohokrát sa však stalo, že dávidlá ľuďom ešte viac ublížili alebo ich dokonca zabili.

Desktop 1468346385.png.jpg
wellcomeimages.orgFoto: wellcomeimages.org

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 31. decembra 2017Zdroj www.viralnova.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o