Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zábava dozorcov sa skončila smrťou väzňa – prinútili ho sprchovať sa v 80-stupňovej vode

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.miamiherald.com

50-ročný Darren Rainey bol odsúdený do Floridského väzenia v roku 2012 za držbu kokaínu. Jeho dvojročný trest sa skončil len po štyroch mesiacoch, keď sa zábavka dozorcov zvrtla opačným smerom.

Darren Rainey, ktorý trpel schizofréniou, v jeden deň vykonal veľkú potrebu namiesto toalety do svojich nohavíc. Odmietal to po sebe očistiť, a tak ho dozorcovia zobrali do spŕch. Zamkli ho do jednej prednastavenej sprchovacej miestnosti, v ktorej teplotu vody vedeli dozorcovia ovládať z iného miesta.

Väčšine ľudí by napadlo, že Rainey dostal ako trest ľadovú sprchu. Bolo to však naopak – ovládanie sprchy bolo zmanipulované, a tak sa teplota vody dala nastaviť nad povolené hodnoty.

www.miamiherald.com

Aj keď kričal a prosil, aby ho pustili, dozorcov to netrápilo. V sprche nechali Raineyho trpieť dve hodiny. Prišli ho vytiahnuť až vtedy, keď sa zrútil k zemi.

Dozorcovia sa ho snažili zachrániť, no bolo už neskoro. Rainey bol mŕtvy, na tele mal mnohé popáleniny druhého a tretieho stupňa. Jeho koža bola taká spálená, že sa pri dotyku zošupovala.

www.miamiherald.com

Jeho smrť bola vyhodnotená ako nehoda. Väzni aj zdravotníci z väzenia informovali inšpektorov a detektívov, ktorí vyšetrovali Raineyho smrť, ako to skutočne bolo. Žiadne ďalšie kroky autority ale nepodnikli. Až kvôli nátlaku verejnosti bol prípad opätovne otvorený.

V tejto väznici vo Floride sa diali mnohé ďalšie horory – dozorcovia nútili väzňov biť sa medzi sebou, polievali ich chemikáliami, predávkovávali ich liekmi a nechávali ich hladovať.

Po ďalšom vyšetrení sa tieto obvinenia potvrdili a zodpovední dozorcovia stratili svoje pracovné pozície. Žiadny iný trest však nedostali.

Za porušenie občianskych práv a smrť Darrena Raineyho vysúdila jeho rodina v tomto roku od Floridského štátu 4,5 miliónov dolárov. Aj podmienky v tejto Floridskej väznici sa zlepšili.

Mnohí väzni ďakujú Raineymu za to, že vďaka nemu sa pre nich väzenský život stal lepším.

www.democracynow.org

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 21. februára 2018Zdroj www.miamiherald.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.